scorecardresearch.com Full Kpds Solutions ve Tüm Yabancı Dil Sınav Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Full Kpds Solutions

Full Kpds Solutions

Yazar : A. Nejat Alperen

Yayınevi : YK BASIN YAYIN DAĞITIM

Tür : Yabancı Dil Sınav Kitapları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


ÇIKMIŞ SINAVLAR EŞLİĞİNDE “Açıklama ve Çözümlü Gramer” mantığından oluşan “ANALİZ METODU” İLE hazırlamış olduğum 4. nesil bir kitap olan “FULL KPDS SOLUTIONS”, sınava bireysel olarak hazırlananlar için ideal bir çalışma kaynağıdır. Özellikle fazla zamanı olmayıp, anında soruları çözüp, anında o soruların çözümlerine ve mantığına bakarak kendi hata ve eksiklerini görmek isteyenler için güzel bir sınav hazırlık kaynağı olacaktır.Bu kitaptaki soruların çoğu çıkmış sınavlardan alınmıştır. Önceden yayınlamış olduğum “KPDS SOLUTIONS” adlı (iki farklı biçimdeki) kitaplar bu çalışmama ışık tutmuştur.Öte yandan bu kitap “KONULARINA” yani soru tiplerine göre verilerek diğer çalışmalarım olan “Goodbye KPDS Goodbye” ve “Mastering KPDS” kitaplarından bu özelliği ile de ayrılmaktadır.Örneğin sınavın ilk bölümünü oluşturan boşluk doldurmadan kelime veya gramer sorusu kaçıranlar için sınav sistemi içinde 17 adet “kelime-gramer testi” verilmiştir.Açıklamalı ve çözümlü verilen bu testler çalışıldığı taktirde yanlış yapma ihtimalini daha da azalacak,soru mantıklarını anlamanıza ve daha fazla net yapmanıza yarayacaktır.Diğer soru tipleri de aynı şekilde üst üste açıklamalı testler şeklinde verildiği için soru tiplerine hazırlık daha da etkili bir hale dönüşecektir.Kitabın sonuna son yapılan KPDS (2008-2009) AÇIKLAMALI-ÇÖZÜMLÜ sınavları gerçek sınava bir hazırlık olması için eklenmiştir.
         Tüm KPDS Sınav Soru Tipleri
         Paralel Soru Çözme tekniği ile zamandan tasarruf
         Soru Çözme İpuçları ve Teknikleri
         Soru bankası
         Okuma Geliştirme Teknikleri
         Bireysel Çalışmaya Dönük kullanım
         Örnek Çözümlü Test Soruları
         Okuma Stratejileri

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963