scorecardresearch.com Fransızca Kpds-Üds / Çıkmış Sorular ve Tüm Yabancı Dil Sınav Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Fransızca Kpds-Üds / Çıkmış Sorular

Fransızca Kpds-Üds / Çıkmış Sorular

Sayfa Sayısı : 448

Yayınevi : KURMAY YAYINLARI

Tür : Yabancı Dil Sınav Kitapları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Bu derleme, Fransızca yapılan sınavlarda kaynak sıkıntısı çeken herkesin faydalanabileceği bir çalışmadır. xKamu Personeli Dil Tazminat Sınavı (KPDS), Kasım ve Mayıs aylarında ve Üniversitelerarası Dil Sınavı Mart ve Ekim olmak üzere yılda ikişer kez yapılmaktadır. KPDS Sınavı soru kitapçığında; 100 sorudan oluşan bir test yer almaktadır. ÜDS Sınavı soru kitapçığı ise 80 sorudan oluşan bir testtir. Sınavda yanlış doğruyu götürmediği için adayların bütün sorulara cevap vermeleri faydalarına olacaktır.
 • 100 soruluk KPDS testi iki bölümden oluşmaktadır: Birinci bölümde kelime haznesi ve dil bilgisini; ikinci bölümde ise okuduğunu anlama ve çeviri performansını ölçen sorular bulunmaktadır. Sorular; Cümlede ve Metinde Boş Bırakılan Yere Uygun Düşen Sözcük ya da İfadeyi Bulma; Cümle Tamamlama, Yabancı Dilden Türkçeye, Türkçeden Yabancı Dile Çeviri, Paragraf Tamamlama, Anlam Bütünlüğünü Bozan Cümleyi Bulma, Duruma Uygun Düşen İfadeyi Bulma, Diyalog Tamamlama, Yakın Anlamı Bulma ve Soruları Verilen Parçaya Göre Cevaplama olmak üzere on ana başlık altında toplanmaktadır.
 • 80 soruluk ÜDS testi de iki bölümden oluşmaktadır: Birinci bölümde kelime haznesi ve dil bilgisini; ikinci bölümde ise okuduğunu anlama ve çeviri performansını ölçen sorular bulunmaktadır. Sorular; Cümlede ve Metinde Boş Bırakılan Yere Uygun Düşen Sözcük ya da İfadeyi Bulma; Cümle Tamamlama, Yabancı Dilden Türkçeye, Türkçeden Yabancı Dile Çeviri, Paragraf Tamamlama, Anlam Bütünlüğünü Bozan Cümleyi Bulma, Diyalog Tamamlama ve Soruları Verilen Parçaya Göre Cevaplama olmak üzere sekiz ana başlık altında toplanmaktadır.
 • Testlerde, özellikle KPDS sınavında, her alandan soruyla karşılaşılabilmektedir; bu da zengin bir kelime haznesine sahip olma zorunluluğunu beraberinde getirmektedir. Seçenekler bir “doğru”, bir “çok yakın çeldirici”, iki “yakın çeldirici” ve bir “ilgisiz”den oluşmaktadır. Sorularda standart dil esas alınmış, argo deyim ya da bölgesel kullanım ve terimlere yer verilmemiştir. Ayrıca sorular geniş bir alanı taramakta ve zengin bir kelime haznesine ulaşma olanağı tanımaktadır. Kitabın sonunda farklı alanlarda 80’er soruluk altı test bulunmaktadır.
 • Kitabın sonunda bulunan Dil Bilgisi Bölümü, söz konusu sınavda başarıya ulaşmak isteyen her adayın mutlaka bilmesi gereken konuları içermektedir.
 • Bu kitap KPDS ve ÜDS sınavına girecek adaylara olduğu kadar YDS ve TUS sınavlarına hazırlanan adayların da kullanabileceği önemli bir kaynaktır.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963