scorecardresearch.com Examinator Reading Steps Into Yds-kpds-üds ve Tüm Yabancı Dil Sınav Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Examinator Reading Steps Into Yds-kpds-üds

Examinator Reading Steps Into Yds-kpds-üds

Yazar : Erkan Önler

Yayınevi : İREM YAYINCILIK

Tür : Yabancı Dil Sınav Kitapları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bu kitap özellikle YDS’ye hazırlanan öğrenciler için hazırlanmış olmakla birlikte, KPDS ve ÜDS’ye girecek adaylar için de kelime ve okuduğunu anlama becerilerini geliştirme açısından gayet faydalıdır.

Kitabımızın ilk bölümü VOCABULARY IN CONTEXT ile sınavlarda sizin için gerekli olan ilk aşama kelimelerini belli bir konu içerisinde öğrenmeniz hedeflenmiştir. Bu şekilde öğreneceğiniz kelimeler, ezberlenerek öğrenen kelimelere göre çok daha kalıcı olacaktır.

FIRST STEP COMPREHENSION AND VOCABULARY bölümünde, okuduğunu anlama ve kelime alıştırmaları için seviye olarak biraz daha kolay çalışmalar yapacaksınız.

TIMED READING bölümünde, okuma hızınızı artıracak, sınavlarda size paragraf sorularını daha hızlı ve zaman kaybı olmadan çözmenize yarayacak alıştırmaları yapacaksınız..

READING COMPREHENSION AND VOCABULARY bölümünde, daha uzun okuma parçalarıyla anlama ve kelime bilgisi seviyenizi arttıracaksınız.

PARAGRAPH QUESTIONS bölümünde, YDS’de karşınıza çıkabilecek tarzda tam 100 paragraf ve 300 soru çözerek YDS’de en çok korkulan bölüm olan paragraf sorularını çözerken kendinizi çok daha rahat hissedeceksiniz.


Kitabımızın son bölümünde sizlere tam 3 farklı sözlük sunuyoruz YDS DICTIONARY daha önce YDS’de çıkmış kelimeleri içermektedir. ADVANCED DICTIONARY ileri düzeyde kelimeleri içermektedir. PHRASAL VERBS DICTIONARY sizlere sınavlarda karşınıza çıkabilecek phrasal verb sorularında yardımcı olacaktır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963