scorecardresearch.com English Grammar / Exercises & Answers ve Tüm Yabancı Dil Sınav Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
English Grammar / Exercises & Answers

English Grammar / Exercises & Answers

Yazar : Metin Ceylan

Sayfa Sayısı : 319

Yayınevi : HACETTEPE-TAŞ KİTAPÇILIK

Tür : Yabancı Dil Sınav Kitapları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Konuların anlatımının Türkçe verilmesinin nedeni, yabancı dile yeterince hakim olamayan kişilerin öğrenme aşamasında konuları daha iyi anlamalarını sağlamaktır.
 • Zamanlar, Dolaylı Anlatım, Koşul Tümceleri, Belirteç Tümceleri vb. gibi konuların ayrıntılarına inilmeye çalışılmıştır. Bu yöntemle daha çok bilgi verilmesi düşünülmüştür.
 • "Clause for Translation" bölümüyle çeviri için kaynak sağlanması amaçlanmıştır.
 • Etkin öğretim yöntemi olduğu düşüncesi ile önemli güçlüklerin başında gelen ilgeç(Proposition) ler resimlerle ve örnek tümcelerle verilmiştir.
 • Yaygın kullanılan, iki veya daha çok sözcüklü fiillerin (Phrashal Verbs) kapsamlı listesinin verilmesiyle önemli bir eksiklik tamamlanmıştır.
 • Yanlış kullanılan sözcükler ve yaygın kullanılan sıfatların geniş listesi verilmiştir.
 • Çeşitli sınavlarda ve değişik yerlere iş başvurularında gerekli olacak, farklı konularda ingilizce olarak verilen kompozisyonlarda okurlara yardımcı olunmaya çalışılmıştır.
 • ÖSS Dil Sınavı için hem ayrıntılı bilgi hem de alıştırma eklenmiştir.
 • KPDS, TUS, ÜDS ve İngilizce Yeterlilik Sınavları, gibi pek çok sınavda sorun oluşturan, sözcüklerin beraberinde kullanıldığı ilgeçler (Prepositions used with words) geniş bir liste halinde verilmiştir. Bu şekilde öğrenilen sözcüğün doğru kullanılması amaçlanmıştır.
 • İngilizceyi yabancı dil olarak öğretenlere de yararlı bir başvuru kaynağı olması düşünülmüştür.
 • Kullanımları sorun yaratan infinitive (54 kullanımı) ve Present Participle (42 kullanımı) ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştır.
 • Anlatılan her konuyla ilgili verilen alıştırmalarda öğrenilenlerin pekiştirilmesi hedeflenmektedir. 5700 alıştırmanın yanıtları da verilmiştir.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963