scorecardresearch.com Deciphering English For Turkish Learners ve Tüm Yabancı Dil Sınav Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Deciphering English For Turkish Learners

Deciphering English For Turkish Learners

Yazar : Yavuz Çelik

Sayfa Sayısı : 1143

Yayınevi : KURMAY YAYINLARI

Tür : Yabancı Dil Sınav Kitapları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Eğer İngilizce konusunda ders alma veya bağımsız çalışma olanağına sahip değilseniz, artık kendimi geliştirebileceğim bir kaynak bulamıyor ve bugün dün bildiğimden daha az şey biliyorum diyorsanız, bu kitabı, sizi hedeflerinize ulaştıracak özel bir öğretmen, arkadaş olarak görebilir ve konuşan bu kitabın sayfalarında aradığınız veya ihtiyaç duyduğunuz hemen her şeyi bulabilirsiniz. Çünkü bu kitabın amacı İngilizceyi bir Türk’ün gözünden her yönüyle tanıtıp öğretmektir.
Kitapta yalın bir dil, hatta çoğu yerde sanki ders anlatırmışçasına konuşma dili kullanılmıştır. Bu nedenle bu kitabı ‘KONUŞAN KİTAP’ diye tanımlamak mümkündür. 15 ayrı gramer konusu başlığı bölümü bulunmaktadır. Bu 15 bölüm de kendi içinde 3 ayrı alt bölümden oluşmaktadır. Bu kitapta 15 ayrı gramer başlığına ait 45 alt başlığın dışında, özellikle cümle tamamlama soruları ve cümlelerin paragraf içerisinde takibini kolaylaştıran 4 ayrı bölüm bulunmaktadır. İngilizcede ‘clause’ adıyla anılan ve kısa cümleciklerden uzun ifadeler oluşturmaya yarayan bu ifade biçimleri de önce biçime, sonra anlama dayalı olarak ve çeviri yöntemini de dâhil ederek açıklanmıştır. Buradaki açıklama ve sorular da öncelikle sınava girecek olan adayların işini kolaylaştıracaktır; ayrıca kompozisyon yazımında ve çevirilerde karşılaşılan çeşitli sorunların da bu kısımdaki açıklamalar yardımıyla büyük ölçüde aşılabilecektir.
Kitapta bunların dışında 50 ayrı ‘cloze test’ paragrafı bulunmaktadır. Bunların tamamı özenle seçilerek hazırlanmış ve sadece buradaki 250 soruyla bile, genel bir gramer ve dil taraması hedeflenmiştir. Ayrıca yine tamamen özgün 50 soruluk 5 ayrı deneme sınavı sunulmuş ve böylece toplamda 500 soruluk bir soru bankası aracılığıyla sınavlara hazır bulunuşluk seviyesi ölçülmeye çalışılmıştır…

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963