scorecardresearch.com Boost Your Score ve Tüm Yabancı Dil Sınav Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Boost Your Score

Boost Your Score

Yazar : Mesut Hazır

Sayfa Sayısı : 279

Yayınevi : HACETTEPE-TAŞ KİTAPÇILIK

Tür : Yabancı Dil Sınav Kitapları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Boost Your Score, YDS ve KPDS sınavına hazırlanan öğrenciler için tasarlanmış bir test kitabıdır.
 • Kitap bin özgün sorudan oluşmaktadır ve bu alandaki eksiğin giderilmesi hedeflenmiştir. Soruların düzeyi ve dağılımı, özellikle YDS sınavı göz önünde bulundurularak belirlenmiş olup, bu doğrultuda sayısız bilimsel ve aktüel yayın taranarak soruların ''Real English'' olması ve düzeyinin sınavlara uygun olması için azami çaba harcanmıştır.
 • Hazırlanan soruların ölçme niteliğinin ve güvenilirliğinin görülmesi için ise iki yıl boyunca farklı öğrenci gruplarına uygulanarak gerekli düzeltmeler yapılmıştır.
 • Öğrencilerin sınavda kullanacakları soru kitapçığının dizgisi de düşünülerek, sorular iki sütun halinde dizilmiş, kitap ise büyük boy olarak tasarlanmıştır.
 • Özellikle vurgulamak gerekirse, kitap çıkmış sorularla şişirilmemiş, kendi içinde tekrarlardan kaçınılmış, özgünlüğe dikkat edilmiştir.
 • Sınavlara hazırlanan öğrencilerin gerekli teorik çalışmaların sonunda, yeterli alt yapıyı edindikten sonra bu soruları çözerek pratik yönlerini geliştireceklerini ve sınavı başarıyla vereceklerini düşünüyoruz.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963