scorecardresearch.com A-z Pocket Grammer ve Tüm Yabancı Dil Sınav Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
A-z Pocket Grammer

A-z Pocket Grammer

Yazar : A. Nejat Alperen

Yayınevi : YK BASIN YAYIN DAĞITIM

Tür : Yabancı Dil Sınav Kitapları

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


300 sayfa,Türkçe açıklamalı 11 x 18 ebadında, 304 sayfadan oluşan bir cep grameridir.Bu kitap İngilizceye yeni başlayanlar, gramer alt yapısı olmayanlar ya da SBS, KPDS, ÜDS VE YDS gibi İngilizce sınavlara girecekler için uzun bir çalışmadan sonra titizlikle hazırlanmıştır. Bu çalışma yapılırken “Dilbilgisi Konuları en iyi ve en kısa yoldan nasıl verilebilir ?” so­ru­sun­dan yola çıkarak, zaman kaybını önlemek için pratik ve alfabetik olarak hazırlanmıştır. Pek çok gramer kitabı doğrudan İngilizce açıklamalı olduğundan İngilizce çalışanlar konuları anlamakta güçlük çekmektedirler. Bu sorunu alfabetik bir gramer, Türkçe açıklamalar ve zengin cümle örnekleri vererek bir nok­taya kadar çözmeye çalıştım.Kitabın anlaşılır olmasının yanı sıra küçük ve taşınabilir olması pratik kullanım ve çalışma açısından da yararlı olacaktır.Bu eser sadece bir dilbilgisi kitabı olmayıp aynı zamanda tüm bu tür sınav­la­ra dönük cümle örnekleriyle desteklenmiş tam bir hazırlık kitabıdır. Bu kitap önceden ya­yın­lamış olduğum “Proficiency Star” ile “New Grammar Star” ve “A-Z ENGLISH GRAMMAR” adlı kitapların da bir ön tamamlayıcısı durumundadır.
 •          Ayrıntılı ,Türkçe anlatımlı Sınav Grameri
 •          Alfabetik Konu Sıralanışı
 •          Pratik taşıma ve kullanım
 •          Önemli konuların koyu ve çerçeve içinde yazımı
 •          Graded Konu Testleri
 •          Başlangıç-Orta Düzey ( İleri Düzeye kadar) Türkçe açıklamalı Gramer Konu anlatımı
 •          Prepositions-İlgeçler :Detaylı örnekli anlatım
 •          Bireysel Çalışmaya Dönük kullanım
 •          İngilizce Sınavlara Hazırlık Kılavuzu
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963