scorecardresearch.com Teaching English to Young Learners: An Activity-based Guide for Prospective Teachers ve Tüm Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Teaching English to Young Learners: An Activity-based Guide for Prospective Teachers

Teaching English to Young Learners: An Activity-based Guide for Prospective Teachers

Yazar : Esim Gürsoy, Arda Arıkan

Sayfa Sayısı : 454

Yayınevi : EĞİTEN KİTAP

Tür : Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Teaching English to young learners as a foreign language has been a growing trend in English language teaching as can be seen in many countries that are reducing the age of learning a foreign language at primary schools.
This book emerged out of our practical as well as theoretical needs. As researchers and instructors teaching and researching at various faculties of education, we need theoretical and practical knowledge that we can share with prospective teachers who will teach English to young learners after their graduation.
As a coursebook, it aims to provide sound information with tested and approved activities that can be helpful while teaching young learners. We believe that the tasks and activities we propose are original, enjoyable, and interesting that are worth trying. The authors have carefully worked on the selected tasks, activities, games, lesson plans, and suggested materials so as to make them fit into our educational needs and realities in Turkish primary schools.
The book can be used as a guide including theoretical information embedded in practical content. As such, the book can easily be used in “Foreign Language Teaching to Young Learners I and II” courses offered during the third year of foreign language teacher education programs in faculties of education in Turkey.
The book is organized in three parts. The first part has chapters related to some theoretical considerations that are relevant to the theory of teaching English to young learners. The second part deals with the four language skills and the aspects by means of ideas, handouts, lesson plans, tasks, and questions and activities. The third part includes some texts and tools that can be used as an aid while teaching.
In each chapter, the readers will find questions that should improve their critical thinking, reflective inquiry skills, and their decision making processes. We hope that this book serves as a helpful guide for prospective teachers.
We cordially thank our previous teachers and students with whom we have developed our knowledge together and continue to gain further insights.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963