scorecardresearch.com Subliminal Perception of Speaking - (Engilish While Sleeping - Uyurken İngilizce) ve Tüm Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Subliminal Perception of Speaking - (Engilish While Sleeping - Uyurken İngilizce)

Subliminal Perception of Speaking - (Engilish While Sleeping - Uyurken İngilizce)

Yazar : Kolektif

Sayfa Sayısı : 638

Yayınevi : CİNİUS YAYINLARI

Tür : Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Konuşmanın Bilinçaltıyla Algılanması

Yabancı dil öğreniminin en önemli unsuru olan ‘Listening’ (Dinleme), İngilizce konuşabilmemizin en temel prensibini oluşturuyor. Yıllardır dilbilgisi eğitimi almamıza rağmen konuşamamanızın en önemli etkenin ‘Dinleme’ olduğu tüm akademisyenler tarafından kabul edilmiş dogmatik bir olgudur.

Altı yıldır İngiliz dilbilimciler (linguists) tarafından titizlikle çalışmaları tamamlanan ve satışına başlanan Subliminal Perception Of Speaking (Konuşmanın Bilinçaltıyla Algılanması) sistemi %92’lik başarı elde ederek, İngilizce konuşma güçlüğü çeken herkesin vazgeçilmez ‘Dinle-Konuş’ seti haline gelmiştir.

Set, tamamı farklı yerlerde geçen (alışveriş, havaalanı, banka, restoran… gibi) karşılıklı diyaloglarla dizayn edilmiş olup, tüm diyalogların yazılı tekstleri ile sunulmuştur.

Setin en önemli özelliği, özel stüdyolarda hazırlanan Dinleme bölümünü kapsayan DVD’nin, elektronik ses zemini üzerine monotik ses kanallarıyla kurgulanmış olmasıdır.

Hem gece uyurken, hem de gün içinde dinlenmesi istenen DVD’ler, bilinçaltınıza nüfuz ederek, yabancı dilde aksanıyla söylenen kelime ve cümlelerin sürekli olarak bilinçaltınızda depolanmasını mümkün kılmıştır.

Uyuduğumuzda bilinçaltımızın açık olduğu gerçeğinden yola çıkan dilbilimciler, uyumadan önce sesin bizi kesinlikle rahatsız etmeyeceği (uykuya geçmemizi engellemeyecek şekilde) volümde olmasını öneriyorlar. Uykuya dalarken, 25 gün sürekli olarak dinlenmesi gereken DVD’lerin, yine aynı sürede, gündüz vakitleri 1 saat tekste bakarak hem dinlemesi hem de okunması gerekmektedir.

Burada altı çizilen en önemli unsur, dinleme yoluyla edinilen kulak aşinalığının neticesi olarak konuşmanızı kolaylaştıracak tüm öğeleri içinde barındıran olağanüstü bir set olmasıdır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963