scorecardresearch.com Progetto Italiano Junior 1 (Ders Kitabı ve Çalışma Kitabı +CD) İtalyanca Temel Seviye ve Tüm Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Progetto Italiano Junior 1 (Ders Kitabı ve Çalışma Kitabı +CD) İtalyanca Temel Seviye

Progetto Italiano Junior 1 (Ders Kitabı ve Çalışma Kitabı +CD) İtalyanca Temel Seviye

Yazar : T. Marin

Sayfa Sayısı : 168

Yayınevi : NÜANS PUBLISHING & BOOKSTORE

Tür : Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Temel seviyede (A1) İtalyanca öğretici, 11-17 yaş grubu için, renkli, çalışma kitabını da kapsayan 172 sayfa kitap ve Dinleme CDsi.

Corso multimediale per preadolescenti e adolescenti (11-17 anni). Livello elementare (A1).

Progetto italiano Junior 1 è il primo di 3 volumi di un corso pensato per studenti della scuola media e superiore di livello A1, principianti o falsi principianti. Progetto italiano Junior 1 presenta:
·   6 unità didattiche (5 + una introduttiva) ognuna delle quali è suddivisa in due sottounità per rendere più graduale l’apprendimento
·   6 minitest, uno per ogni sottounità, per la verifica e il rinforzo di quanto acquisito fino a quel momento
·   un equilibrio tra elementi comunicativi e grammaticali, introdotti in modo induttivo e sintetizzati in schede di facile comprensione e consultazione
·   una completa appendice grammaticale (grammatica@junior) alla fine del volume per risolvere ogni possibile dubbio
·   interviste autentiche ad adolescenti italiani che danno agli studenti la possibilità di ascoltare i pareri, i sentimenti, le esperienze dei loro coetanei, nonché una varietà di accenti
·   continui riferimenti alla realtà socioculturale dei ragazzi di questa fascia di età, attraverso materiale autentico, foto, grafici, quiz ecc.
·   la rivista per ragazzi Conosciamo l’Italia che completa ogni unità, presentando il mondo degli adolescenti in Italia e la realtà italiana in generale
·   mini compiti che gli studenti sono chiamati a realizzare alla fine di ogni unità relativamente all’argomento affrontato, nello spirito del task-based learning
·   il Quaderno degli esercizi, nello stesso volume, che propone esercizi vari, ludici e originali
una grafica molto moderna, dinamica, adatta a questa fascia di età e in cui viene mantenuto un equilibrio tra fumetti e materiale fotografico.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963