scorecardresearch.com Permesso di soggiorno A2 (Kitap+CD) İtalyanca sınavlara hazırlık ve Tüm Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Permesso di soggiorno A2 (Kitap+CD) İtalyanca sınavlara hazırlık

Permesso di soggiorno A2 (Kitap+CD) İtalyanca sınavlara hazırlık

Yazar : Kolektif

Sayfa Sayısı : 128

Yayınevi : NÜANS PUBLISHING & BOOKSTORE

Tür : Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İtalyanca dil sınavlarına hazırlık
Uno strumento semplice, pratico e affidabile sia per lo studente che vuole prepararsi al Test ufficiale di livello A2 per l''ottenimento del permesso di soggiorno CE per soggiornanti di lungo periodo sia per gli insegnanti dei Centri Territoriali Permanenti (CTP), dei Centri Provinciali per l''Istruzione degli Adulti (CPIA) e di tutti gli enti coinvolti nella preparazione e nella somministrazione del Test ufficiale.

per lo studente

informazioni sullo svolgimento del Test ufficiale
12 Test completi per preparare e superare l''esame
soluzioni dei Test

per l''insegnante

riferimenti normativi (Decreto Ministeriale del 04.06.2010/Quadro Comune Europeo)
vademecum per la creazione e la somministrazione del Test ufficiale
sillabo di riferimento
bibliografia e sitografia

Al libro è allegato un CD audio con i brani per le prove di comprensione orale.

Il testo nasce dall''esperienza di alcuni insegnanti del Centro Territoriale Permanente di Reggio Emilia, da anni impegnato nell''insegnamento dell''italiano a migranti ed è realizzato in collaborazione con il PLIDA della Società Dante Alighieri, Ente incaricato dal Ministero dell''Interno e dal Ministero dell''Istruzione, dell''Università e della Ricerca di elaborare i criteri per la preparazione e la somministrazione del Test ufficiale.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963