scorecardresearch.com Oxford Grammar For Turks Açıklama Ve Uygulamalar ve Tüm Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Oxford Grammar For Turks Açıklama Ve Uygulamalar

Oxford Grammar For Turks Açıklama Ve Uygulamalar

Yazar : Norman Coe, Mark Harrison, Ken Paterson

Sayfa Sayısı : 416

Yayınevi : OXFORD

Tür : Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Oxford Grammar for Turks İngilizce dilbilgisini Common European Framework A1-B2 aşamalarına karşılık gelen elementary (temel) düzeyden intermediate (orta) düzeye kadar uzanan bir kapsam içinde ele alır.
Aralarında Cambridge ESOL (KET, PET ve FCE) ve Trinity sınavlarının da yer aldığı uluslar arası sınavlara hazırlanan öğrencilerin kendi kendilerine de çalışabilecekleri bir başvuru kitabıdır.

·   Dilbilgisi konularının adım adım açıklaması
·   Farklı türde sayısız alıştırma.
·   Anlamlı diyologlar içinde zengin sözcük dağarcığı ile güncel dilbilgisi pratiği.
·   Çalışılan dilbilgisi konusunun sınanması ve kalıcılığını artıran pekiştirme bölümleri.
·   Okuma, izleme kolaylığı sağlayan sayfa düzeni.
·   Bağımsız çalışmayı kolaylaştıran yanıt anahtarı.

Oxford Grammar Fork turks Türkiye için hazırlanmış olan bir İngilizce dilbilgisi alıştırma kitabıdır. Okullar ve öğrencilerin bağımsız kullanımı için idealdir. Temel (elementary) seviyeden orta (intermediate) seviyeye uzanan kapsamı ile Common European Framework A1 ve B2 seviyelerine uygun olup Cambridge First Certificate in english için gerekli olan dilbilgisel yapıları içerir.
Her ünitede Türkçe açıklamalı birkaç alıştırma bölümü içeren bir dilbilgisi yapısı yer alır. Üniteler, öğrencilerin alıştırmaları yaparken anında yararlanabilmeleri için sol sayfa açıklamaları ile başlar. Daha karmaşık yapılarla ilgili üniteler iki sayfa ek alıştırma içerir.
Dilbilgisel açıklamalar açık ve net olup öğrenciyi her konuda adım adım yönlendirir. İngilizce kullanım örnekleri ile desteklenen yapılar gerekli yerlerde ayrıntılı olarak açıklanır ve iki dil arasındaki kullanım farklılıkları Türkçeye çevrilerek karşılaştırılır.
Her dilbilgisel açıklamanın ardında uygulamayı kolaylaştıran çeşitli alıştırmalar yer alır. Bu alıştırmaların çoğu öğrenciyi günlük kullanımla tanıştırabilmek ve sözcük dağarcığını genişletmek için uygun bir bağlam içinde sunulur.
Üzerinde çalışılan yeni konular ek uygulama sağlayan pekiştirme üniteleri ile desteklenir.
Kitabın arkasaında, öğrencilerin istediklerinde kendi başlarına çalışabilmelerine fırsat veren bir cevap anahtarı yer alır. Öğrenciler bu kitabı tam bir dilbilgisi kaynağı olarak baştan sona sıralı olarak ya da kendi belirleyecekleri bir sırayı izleyerek kullanabilirler.
Kitabın arkasındaki tablolar isimlerin türetilmesi, düzenli ve düzensiz fiillerin past ve past participle kullanımları, zarflar ve sıfatların karşılaştırılması ve üstünlük derecelerinin ifade edilişi ile bilgiler içerir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963