scorecardresearch.com Nuovo Progetto Italiano 3 +2 CD (İtalyanca İleri Seviye) ve Tüm Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Nuovo Progetto Italiano 3 +2 CD (İtalyanca İleri Seviye)

Nuovo Progetto Italiano 3 +2 CD (İtalyanca İleri Seviye)

Yazar : T. Marin

Sayfa Sayısı : 192

Yayınevi : NÜANS PUBLISHING & BOOKSTORE

Tür : Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İleri seviyede (B2-C1) İtalyanca öğretici, renkli, 192 sayfa kitap ve 2 CDsi.

Corso multimediale di lingua e civiltà italiana. Livello avanzato (B2-C1).

Nuovo Progetto italiano 3 si rivolge a studenti adolescenti o adulti di livello intermedio-avanzato (B2-C1).

Tra le caratteristiche della nuova edizione:
·   struttura simile ai due precedenti volumi del corso Nuovo Progetto italiano 1 e 2 (incluse quindi le sezioni Per cominciare.... Ascolto, Autovalutazione ecc.)
·   sezioni su tutte le abilità linguistiche
·   brevi unità (di cinque pagine) per poter affrontare una maggiore varietà di argomenti e per poter avere una programmazione didattica meno rigida
·   testi non esageratamente lunghi - tra le 450 e le 500 parole - per mantenere alta la motivazione degli studenti
·   unità che riprendono e approfondiscono tematiche trattate nei precedenti volumi o che ne presentano delle nuove per offrire un’idea quanto più completa della realtà italiana
·   riflessioni grammaticali in ogni unità e sintesi grammaticale nel Quaderno degli esercizi
·   maggiore attenzione alle funzioni comunicative e alla produzione orale
·   attività brevi, non complesse e facili da capire
·   gli esercizi di comprensione e di competenza linguistica sono improntati alle tipologie delle certificazioni CELI, PLIDA e CILS
·   due volumi, Libro dello studente e Quaderno degli esercizi, per una maggiore facilità d’uso e di trasporto
·   2 Cd audio, allegati al Libro dello studente, con interviste, brani autentici e dialoghi registrati da attori professionisti
Nuovo Progetto italiano 3 diventa un corso veramente completo, moderno e motivante, basato sempre su un approccio induttivo, di scoperta e di riflessione attiva sulla lingua.

Chi ha già lavorato con l’edizione precedente si troverà subito bene con questa nuova, in quanto sono stati tenuti molti testi e varie attività. Ci sono 10 unità che sono del tutto nuove e quelle che abbiamo conservato sono state rinnovate. Molte delle tipologie precedenti continuano a esserci, ma si alternano con altre nuove al fine di rendere il libro più vario e motivante. Nuovi sono, in tutte le unità, anche i brani della sezione “Lavoriamo sulla lingua”.

In conclusione, crediamo sia stato aggiunto o migliorato proprio quanto ci è stato segnalato da centinaia di colleghi negli ultimi anni.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963