scorecardresearch.com Nuovo Progetto Italiano 2b (Ders Kitabı ve Çalışma Kitabı +CD +CD ROM) İtalyanca Orta-üst Seviye ve Tüm Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Nuovo Progetto Italiano 2b (Ders Kitabı ve Çalışma Kitabı +CD +CD ROM) İtalyanca Orta-üst Seviye

Nuovo Progetto Italiano 2b (Ders Kitabı ve Çalışma Kitabı +CD +CD ROM) İtalyanca Orta-üst Seviye

Yazar : T. Marin

Sayfa Sayısı : 204

Yayınevi : NÜANS PUBLISHING & BOOKSTORE

Tür : Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Orta-üst seviyede (B2) İtalyanca öğretici, renkli, çalışma kitabını da kapsayan 204 sayfa kitap, Dinleme CDsi ve İnteraktif CD-ROM.

Corso multimediale di lingua e civiltà italiana. Livello intermedio (B2).

Nuovo Progetto italiano 2b si rivolge a studenti adulti e adolescenti (16+) fornendo circa 45-50 ore di lezione in classe. Contiene in un volume:
·   le unità 6-11 del Libro dello studente e del Quaderno degli esercizi della versione standard
·   la nuova sezione delle Attività video (Episodi 6-11)
·   un gioco didattico
·   il CD-ROM interattivo (versione 2.0, compatibile con Windows e Mac).
·   il CD audio n. 2, con i dialoghi introduttivi delle unità e i testi per la comprensione orale.

Teniamo a sottolineare che questa versione NON sostituisce quella “standard” - che sarà sempre disponibile - ma ne costituisce un’alternativa in quanto i contenuti delle due versioni sono identici; inoltre, in caso di classi con studenti di varie provenienze, nella stessa aula si potranno usare parallelamente questa edizione in italiano e quelle per anglofoni o germanofoni, senza problemi.

·   è moderno dal punto di vista metodologico, molto induttivo e comunicativo;
·   c’è coerenza tra il lessico del Libro dello studente e quello del Quaderno degli esercizi;
·   ogni unità del Libro dello studente ha una pagina iniziale di attività preliminari, con lo scopo di motivare ulteriormente gli studenti attraverso varie tecniche di pre-lettura e pre-ascolto; una pagina finale di brevi attività di autovalutazione, soprattutto sui contenuti comunicativi e lessicali dell’unità stessa e di quella precedente;
·   i dialoghi sono naturali e spontanei;
·   i brani audio sono registrati da attori professionisti e sono completati da attività di comprensione orale;
·   ha una grafica moderna e chiara, con sezioni e attività ben distinte e separate tra di loro per una maggiore flessibilità e una migliore organizzazione dei contenuti;
·   le illustrazioni che corredano il Libro dello studente sono costituite da foto vivaci e simpatici disegni;
·   è orientato al Quadro Comune Europeo di Riferimento per le Lingue e alle tipologie delle certificazioni italiane;
·   le pagine di Conosciamo l’Italia sono aggiornate e si è fatto spesso uso di materiale autentico;
·   il Quaderno degli esercizi è reso piacevole da un’impostazione grafica moderna ed ha attività non troppo lunghe e varie; inoltre, ogni unità ha un test finale;
·   include un CD-ROM interattivo (compatibile con la Lavagna Interattiva) allegato al libro senza alcun costo aggiuntivo.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963