scorecardresearch.com Nuovo Progetto Italiano 2 +CD ROM (İtalyanca Orta ve Orta-üst Seviye) ve Tüm Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Nuovo Progetto Italiano 2 +CD ROM (İtalyanca Orta ve Orta-üst Seviye)

Nuovo Progetto Italiano 2 +CD ROM (İtalyanca Orta ve Orta-üst Seviye)

Yazar : T. Marin

Sayfa Sayısı : 212

Yayınevi : NÜANS PUBLISHING & BOOKSTORE

Tür : Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Orta ve Orta-üst seviyede (B1-B2) İtalyanca öğretici, renkli, 212 sayfa kitap ve İnteraktif CD-ROM.

Corso multimediale di lingua e civiltà italiana. Livello intermedio (B1-B2).

Nuovo Progetto italiano 2 si rivolge a studenti adolescenti e adulti fornendo circa 90-100 ore di lezione in classe. Dopo il primo livello anche Progetto italiano 2 si rinnova. diventando più comunicativo e più induttivo.

·   Nuovo Progetto italiano 2 è stato alleggerito e facilitato soprattutto all’inizio; infatti il passaggio dal livello elementare a quello intermedio avviene in modo più naturale, grazie ad attività di reimpiego che riprendono i punti trattati nel primo livello.
·   Il Libro dello studente offre una maggiore varietà di testi e attività rispetto all’edizione precedente e al primo volume.
·   Si è voluto dare più spazio a materiale autentico e a espressioni di uso quotidiano.
·   Particolare attenzione viene data alle funzioni comunicative e al lessico con più attività per il rinforzo; inoltre sono previsti nuovi compiti comunicativi.
·   Il materiale audio si basa su dialoghi più naturali e su alcuni ascolti autentici accompagnati da attività di comprensione e rielaborazione.
·   Altra novità dell’ascolto sono le interviste autentiche incentrate su alcuni argomenti delle unità.
·   Gli esercizi e le attività che accompagnano letture e ascolti sono improntati alle tipologie delle certificazioni CELI, PLIDA e CILS. 
·   Il Quaderno degli esercizi, riveduto e migliorato, contiene esercizi nuovi, più vari e originali.

Nuovo Progetto italiano 2 si compone di:

Libro dello studente, articolato in 11 unità didattiche.
Quaderno degli esercizi, con attività scritte, cruciverba, prove d’ascolto, attività video, giochi didattici, test finale al termine di ogni unità e test di ricapitolazione ogni 3 unità.
CD-ROM interattivo, allegato al Libro dello studente, lo rende ancora più completo, comunicativo e flessibile, con input sempre diversi e stimolanti (versione 2.0, utilizzabile con Windows e Mac e compatibile con la Lavagna Interattiva).

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963