scorecardresearch.com Mosaico Italia +CD (İtalyanca İleri seviye) ve Tüm Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Mosaico Italia +CD (İtalyanca İleri seviye)

Mosaico Italia +CD (İtalyanca İleri seviye)

Yazar : M. De Biasio

Sayfa Sayısı : 26

Yayınevi : NÜANS PUBLISHING & BOOKSTORE

Tür : Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Orta ve İleri seviyede (A2-B1) İtalyanca öğrenimi için İtalyan kültür ve medeniyeti üzerine metinler, öğretici ve motive edici aktiviteler, dinleme CDsi.

Mosaico Italia un volume di studio e approfondimento della realtà italiana destinato ad un pubblico di studenti stranieri di livello intermedio-avanzato che a scuola o in percorsi extrascolastici vogliono approfondire lo studio della lingua e della civiltà italiane.
L’opera è strutturata in sei percorsi che sviluppano in modo organico alcuni temi legati alla cultura italiana e alla vita quotidiana:
·   un excursus storico-geografico e politico-amministrativo;
·   il piacere della tavola e le abitudini alimentari;
·   l’informazione e i media;
·   il cinema;
·   lo sport e il tempo libero;
·   tematiche e problematiche attuali.
L’intento è quello di dare un panorama il più variegato possibile delle diverse espressioni della cultura italiana. dove storia, tradizione e le nuove tendenze contemporanee si mescolano fino a formare un vero e proprio “mosaico”
L’apparato didattico comprende una serie ricca e variata di esercitazioni che guidano alla verifica della comprensione del testo, all’ampliamento del lessico, al ripasso delle strutture grammaticali e stimolano la produzione orale e scritta.
Il testo può essere usato da solo oppure affiancato ad un normale corso intermedio-avanzato di lingua italiana per stranieri.
Il CD audio che permette di ascoltare 24 brani, molti dei quali autentici, e di svolgere le relative attività all’interno del libro, èallegato al Libro senza costi aggiuntivi.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963