scorecardresearch.com Mesleki İngilizce ve Tüm Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Mesleki İngilizce

Mesleki İngilizce

Yazar : Nurten Özdağ

Sayfa Sayısı : 190

Yayınevi : KÖK YAYINCILIK

Tür : Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bir dilin yapısını anlamakla onun nasıl kullanılacağını anlamak arasında önemli bir fark bulunmaktadır. Okullarda öğrencilere yabancı dil öğretebilmesi için etkili eğitim teknikleri geliştirilmektedir. Bununla birlikte bu tekniklerin en iyi nasıl uygulanacağı konusunda bir görüş birliği bulunmamaktadır. Öğrencilere dil bilgisi ağırlıklı ve günlük yaşantıdan uzak örnek cümlelerin yer aldığı ders kitapları ile yabancı dil eğitimi verilmeye çalışılmakta fakat sonuçta amaca ulaşılamamaktadır. Oysa yabancı dil eğitimi dil bilgisi ile başlamaz. “Adınız, memleketiniz, kim olduğunuz ve ne öğrenimi gördüğünüz, nerede kaldığınız” gibi kendinizi tanıtmaya ve konuşmaya dayalıdır.
Bu soruları anlayan ve sınıfta diğer öğrencilerin tanıtımını izleyen kişi dil kuralları ve fiil çekimlerini, zamanını düşünmeden kendisini tanıtmayı başarır. Bir öğrencinin bir kitaptaki tüm bilgileri bilmesi de önemli değildir, önemli olan o bilgiyi kullanabilmesidir. Bu bakımdan yabancı dil eğitimi bir enstrüman kullanmayı öğrenmeye benzetilebilir. Önemli olan müzik bilgisi değil o bilgiyi uygulayabilmek, enstrümanı kullanabilmektir. Ne öğretilmeli? Öğrenci anlama, konuşma, okuma ve yazma gibi dört temel dil becerisini kazanmalıdır. Önce okumalı, sonra konuşmalı, sonra yazmalıdır. Konuşma ve yazma en önemli iki beceridir, bu iki beceri kişiyi diğer iki temel beceriye götürür.
Bu kitabın amacı; programlarında Mesleki İngilizce dersi olan Sağlık Meslek Yüksekokulları öğretici ve öğrencileri için bir ders kitabı, bir kaynak oluşturmanın yanı sıra, klinik uygulamalarda hasta/hasta yakınları ve diğer sağlık personeli ile ingilizce iletişim sağlama ve İngilizce konuşma becerisi geliştirmelerini sağlamaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963