scorecardresearch.com Let’s Speak English Book 1 ve Tüm Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Let’s Speak English  Book 1

Let’s Speak English Book 1

Yazar : B. Orhan Doğan

Sayfa Sayısı : 192

Yayınevi : BORA YAYINCILIK

Tür : Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


LET''S SPEAK ENGLISH-1, İngilizce öğrenimi ve gelişimine yönelik, OKUMA, DİNLEME, ANLAMA ve KELİME BİLGİSİ içerikli LET''S SPEAK ENGLISH dizisinin ilk kitabıdır.
İNGİLİZCE BİLGİSİNİ DİNLEYEREK VE OKUYARAK GELİŞTİRMEK İSTEYENLER İÇİN
BİNLERCE YENİ İNGİLİZCE SÖZCÜK VE YENİ DİLBİLGİSİ KALIPLARI ÖĞRENMEK İSTEYENLER İÇİN
İNGİLİZCE’Yİ YAŞAYARAK, YENİ BİLGİLER EDİNEREK VE EĞLENEREK ÖĞRENMEK İSTEYENLER İÇİN İNGİLİZCE – TÜRKÇE VAZGEÇİLEMEYECEK EŞSİZ BİR KAYNAK
Genel kültür, Güncel haberler, Bilim teknik, Sinema-Müzik, Spor, Garip ama gerçek öyküler, Fıkralar, Bilmeceler, Ülkeler, İş dünyası, Politika, Ekonomi, Yemek tarifleri, Sağlık, Astroloji
Her alandan seçilmiş, birbirinden ilginç, güncel, İngilizce seslendirmesi ile çok sayıda okuma ve dinleme parçası
Konularda geçen her İngilizce sözcüğün ve tümcenin bire bir Türkçe karşılığı

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963