scorecardresearch.com Let’s Practice ve Tüm Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Let’s Practice

Let’s Practice

Yazar : Ayten Karagöz İnce

Sayfa Sayısı : 105

Yayınevi : OXFORD

Tür : Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Gelişen ve değişen dünyamızda yabancı dilin özellikle de İngilizcenin önemini her geçen gün artmaktadır. İleri yaşlarda dil öğrenmenin zorluğu göz önüne alındığında, erken yaştaki dil eğitiminin ve kullanılan araçların niteliği de önem kazanmaktadır. Ülkemizde özellikle ilköğretim birinci kademeye yönelik dil öğretiminde kullanılan araçlar, genellikle sözlük ve ders kitabından ibarettir. Let’s Practice, bu konudaki boşluğu doldurmak düşüncesiyle hazırlanmıştır.
Let’s Practice, İngilizceyi yeni başlayan öğrenciler için, ilköğretim dördüncü sınıf programına uygun olarak hazırlanmış yardımcı kitaptır. Kitap hazırlanırken bu yaş grubunun büyük çoğunluğunun İngilizce ie yeni karşılaştığı göz önünde tutulmuştur. Böylece çocuklarımızın daha işin başında iken İngilizceden çekinmelerini ya da İngilizceye ön yargılı bakmalarının önüne geçilmeye çalışılmıştır.
Let’s Practice’ de konular on dört ünitede ele alınmıştır. Ayrıca her dört üniteden sonra, bu ünitelerdeki konuları pekiştirmeye ve hatırlatmaya yönelik bir “tekrar ünitesi” konulmuştur. Bu ünitelerde işlenen konular, ders kitaplarındaki sıraya göre hazırlanmıştır. Ders kitaplarında geçen yeni kelimeler ve dil bilgisi kuralları Let’s Practice’ de oyunlar ve eğlenceli aktiviteler aracılığı ile verilmiştir. Yine ders kitaplarındaki “Topic Based” yaklaşımına uygun olarak hazırlanan bu etkinliklerden bazıları bireysel çalışmalara, bazıalrı da sınıf içi grup çalışmalarına uygundur. Bütün bunlar göz önüne alındığında Let2s Practice, ders kitabını tamamlayan bir araçtır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963