scorecardresearch.com Johnny Stecchino / I cento passi (İtalyanca öğrenimi için filmler üzerinde aktiviteler) ve Tüm Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Johnny Stecchino / I cento passi (İtalyanca öğrenimi için filmler üzerinde aktiviteler)

Johnny Stecchino / I cento passi (İtalyanca öğrenimi için filmler üzerinde aktiviteler)

Yazar : A. Serio, E. Meloni

Sayfa Sayısı : 26

Yayınevi : NÜANS PUBLISHING & BOOKSTORE

Tür : Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İleri seviyede (C1-C2) İtalyanca öğrenimi için filmler üzerinde öğretici ve motive edici aktiviteler.
Questo terzo fascicolo presenta due film ambientati in Sicilia, dove il mondo della mafia è una presenza “invisibile” ma reale e percepibile nella quotidianità. I cento passi, una ricostruzione storica del periodo degli anni Settanta in cui abbiamo come protagonista una generazione ricca di sogni e ideali, è del regista Marco Tullio Giordana; Johnny Stecchino, attraversato da divertenti equivoci racconta la storia di un ingenuo autista di scolabus che a sua insaputa prende il posto di un feroce pentito di mafia, è del regista-attore Roberto Benigni.

Cinema Italia è una collana in fascicoli sul cinema italiano rivolta a studenti stranieri di tutti i livelli. Ciascun fascicolo è incentrato su una tematica che accomuna i due film scelti e presenta, oltre a una scheda del film e alle informazioni sul regista, ricche e motivanti attività didattiche. I film selezionati e proposti si trovano facil­mente in commercio o possono essere acquistati online.

La Collana Cinema Italia

ha come scopo il potenziamento e l’arricchimento delle competenze linguistiche e lessicali dello studente di italiano LS/L2 attraverso l’analisi dettagliata di film del nostro grande repertorio classico e contemporaneo.
per ogni film presenta tre sezioni: prima, durante e dopo la visione.
offre una varia gamma di attività di comprensione, di ascolto, di scrittura, ma anche di carattere socioculturale, che coinvolgono le quattro abilità e forniscono ampi spunti per la discussione.
propone ulteriori percorsi didattici, per approfondire e ampliare le tematiche dei film.
presenta anche le chiavi delle attività, spesso con esaurienti commenti ai film, per un uso anche in autoapprendimento.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963