scorecardresearch.com Invito a teatro ve Tüm Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Invito a teatro

Invito a teatro

Yazar : Lucia Alessio

Sayfa Sayısı : 172

Yayınevi : NÜANS PUBLISHING & BOOKSTORE

Tür : Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Insegnare l’italiano attraverso testi teatrali italiani. Livello intermedio-avanzato (B2-C2)

Caratteristiche

Invito a teatro è una raccolta di testi teatrali didattizzati destinata a studenti stranieri di livello intermedio-avanzato (B2-C2 del Quadro Comune Europeo di Riferimento per le Lingue) che studiano la lingua italiana come L2/LS.
Invito a teatro è così suddiviso:

parte A: cinque unità di lavoro sul teatro di figura italiano focalizzate sulla realizzazione scenica di alcuni brani tratti dal repertorio italiano del teatro dei burattini, delle marionette e dei pupi siciliani.
parte B: cinque unità di lavoro su opere scritte dagli Autori più conosciuti e apprezzati, in Italia e all’estero, della nostra tradizione teatrale del Settecento (Goldoni), dell’Ottocento (Verga e Praga) e del Novecento (Pirandello e De Filippo).
La lingua utilizzata in queste opere teatrali è una lingua vicina al parlato, una lingua orientata verso l’oralità, a volte, un italiano colloquiale con coloriture regionali.

Per facilitare la comprensione e stimolare la riflessione linguistica, nel testo sono state evidenziate le parole più difficili, spiegate poi in un glossario, e le espressioni dialettali.

Ciascun testo teatrale è seguito, in tutte le unità, da una sezione di Attività didattiche, così organizzata: Comprensione del testo, Lavoro sul testo, Lessico, Conversazione, Produzione scritta, Drammatizzazione.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963