scorecardresearch.com İngilizce - Almanca - Türkçe Karşılaştırmalı Dilbilgisi Alıştırma Ve Testler ve Tüm Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
İngilizce - Almanca - Türkçe Karşılaştırmalı Dilbilgisi Alıştırma Ve Testler

İngilizce - Almanca - Türkçe Karşılaştırmalı Dilbilgisi Alıştırma Ve Testler

Yazar : Hüseyin Arak

Sayfa Sayısı : 894

Yayınevi : HACETTEPE-TAŞ KİTAPÇILIK

Tür : Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • "İngilizce-Almanca-Türkçe Karşılaştırmalı Dilbilgisi" kitabı sadece temelden başlayarak almanca öğrenmek isteyenlere yönelik değildir. Aynı zamanda yabancı dil sınavlarına hazırlananlara da yöneliktir.
 • Türkiye''de ağırlıklı olarak İngilizceden sonra ikinci yabancı dil olarak öğrenilen Almancanın öğrenme sürecinde akraba dil olan İngilizceden yaralanmak öğrenim ve öğretim süreci üzerinde etkili olmaktadır. Bu süreçte İngilizcenin aktif kullanımı ikinci yabancı dil olarak Almancanın öğretim ve öğrenimine önemli katkılar sağlayabilir.
 • Yabancı dil öğrenirken bilmemiz gereken en önemli nokta, tüm dilbilgisi malzemesini irdeleyip Türkçe ile karşılaştırmaktır. Elinizdeki kitap karşılaştırmalı yöntem ve tüme varım metoduna uygun olarak hazırlanmıştır. En çok kullanılan cümle kalıpları üzerinde durularak temel yapıların kısa sürede öğrenilmesine önem verilmiştir. Özellikle cümle yapılarının öğrenilmesinde benzer ve farklı yönler üzerinde durularak üç dilli örnek cümleler ile olumlu transferler ön plana çıkarılmaya çalışılmıştır. Olumlu transferleri desteklemek ve olumsuz transferleri ortadan kaldırmak için Almanca-İngilizce-Türkçe arasındaki farklılıklar ortaya konmaya çalışılmıştır.
 • Ayrıca dilbilgisi bölümüne paralel olarak hazırlanan "Alıştırma ve Testler" bölümü de konuların pekiştirilmesi için bu sürece olumlu kaatkıda bulunacaktır.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963