scorecardresearch.com General English Grammar (CD'li) ve Tüm Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
General English Grammar (CD'li)

General English Grammar (CD'li)

Yazar : Hüseyin Uraz

Sayfa Sayısı : 610

Yayınevi : KURMAY YAYINLARI

Tür : Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


General English Grammar, İngilizce öğrenmek isteyen kişinin İngilizce dilbilgisini hem kendi başına çalışabileceği hem de sınıf içi çalışmalara da uygun bir kitaptır.
Genel olarak orta ve ileri seviye olarak hazırlanmış bu kitap, anlatımındaki sadelik itibarıyla elementary seviyeden advanced seviyedeki tüm öğrencilere hitap etmektedir. Çok kapsamlı bir kitap olmasına rağmen konuların düzenlenmesi ve anlatımlar gayet anlaşılır ve sadedir.
Genel olarak her bir dil özelliği için ayrı bir ünite yapılmıştır. Konu anlatımları mümkün olduğu kadar açık, sade ve nettir. Açıklamaların kısa ve sade olması, sıkmayan ve zevkli bir çalışma ortamı sağlamıştır. Örnekler ise dilbilgisi yapısını ve anlamını hissettirecek ve kavratacak şekilde hazırlanmıştır.
Genel olarak konular alıştırmalarla takip edilmiş, konunun daha iyi anlaşılması ve bol örnek sağlanmıştır. Alıştırmalar için cevap anahtarı eklenerek öğrencinin kendini kontrol edebilmesi ve böylece yaptığı alıştırmaların bir anlam kazanması mümkün olmuştur. Alıştırma sayıları en uygun seviyede tutulmaya çalışılmış, konunun önemine göre yeterli sayıda fakat sıkıcı olacak şekilde aşırı sayıda olmasından da kaçınılmıştır. Alıştırmaların da gayet sade ve anlaşılır olmasına dikkat edilerek konunun anlamının daha net açığa çıkması sağlanmıştır.
Kitaba belli başlı konular için index konularak, öğrencinin aradığı konuyu rahatça bulabilmesi mümkün kılınmıştır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963