scorecardresearch.com Fransızca Dilbilgisi ve Çeviri Kılavuzu ve Tüm Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Fransızca Dilbilgisi ve Çeviri Kılavuzu

Fransızca Dilbilgisi ve Çeviri Kılavuzu

Yazar : Zeynel Kıran

Sayfa Sayısı : 398

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


- Biçimbilim (Morfoloji), İsim (Nom), Tanımlık (Artıcle) Ve Sıfatlar (Adjectıfs)
- Fiil Grubu, Belirteç (Adverbe), Adıllar (Pronoms), Edatlar (Preposıtıons)
- Biçimbilimden Sözdizimine Sözdizimi (Syntaxe), Basit Tümce
- Basit Tümcenin Dönüşümleri Olumsuzluk Vurgulama Edilgenlik Kişisizlik (Impersonnelle)
- Bileşik Tümce, İsim Yan Tümceleri Les Proposıtıons Complétıves
- Sıfat Yantümceleri /İlgi Adıllı Yantümceler Les Proposıtıons Relatıves
- Belirteçli Yantümcecikler Les Subordonnées Cırconstancıelles Zaman Yantümceleri Les Proposıtıons Cırconstancıellesde Temps
- Türkçe Ve Fransızcada Zaman Kavramı
- Sebep Bildiren Yantümceler Les Proposıtıons Cırconstancıelles De Cause
- Sonuç Bildiren Yanyümceler Les Proposıtıons Subordonnées Cırconstancıelles De Conséquence
- Amaç Bildiren Yantümceler Les Proposıtıons Cırconstancıelles De But
- Karşıtlık Bildiren Yantümceler Les Proposıtıons Subordonnées Cırconstantıelles D’opposıtıon
- Koşul Ve Hipotez Bildiren Yantümceler Les Proposıtıons Subordonnées Cırconstancıelles De Condıtıon Ve D’hypothèse
- Karşılaştırma Yantümceleri Les Proposıtıons Cırconstancıelles De Comparaıson
- Ekleme, Dışlama Ve Alternatifin Anlatımı
- Çeviri Alıştırmaları Türkçeden Fransızcaya Çeviri Örnekleri, Fransızcadan Türkçeye Çeviri Örnekleri

Dilbilgisi deyince, akla ilk gelen içinden çıkılamayan zorluklar, belirsiz kurallar, can sıkıcı alıştırmalardır. Aslında dilbilgisi dil konusunda düşünülüp taşınmış bir bilgiden başka bir şey değildir. Dilbilgisi yeteneklerimizin en güçlü, en yüksek olanlarından biri olan dilin kaynaklarını daha işlemsel ve bilinçli kılmayı ve insanın pratik kullanım zekasını seslenmeyi amaçlar.
Çok değişik ve zengin söz dizimsel yapıya sahip olan Fransızca dilinin kurallarına hakim olabileceğiniz kitaptan, 2000 alıştırma ve cevap anahtarlarıyla çeviri kılavuzundan da faydalanabilirsiniz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963