scorecardresearch.com FONO İNGİLİZCE YARDIMCI FİİLLER ve Tüm Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
FONO İNGİLİZCE YARDIMCI FİİLLER

FONO İNGİLİZCE YARDIMCI FİİLLER

Sayfa Sayısı : 204

Yayınevi : FONO AÇIKÖĞRETİM KURUMU

Tür : Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


FONO’nun büyük “İngilizce dilbilgisi” kitabının bir bölümünü içeren bu kitapta İngilizce’deki yardımcı fiiller olarak bilinen TO, BE, TO HAVE. TO DO, CAN, MAY, MUST, HAVE TO, NEED, OUGHT, DARE, USED TO, SHALL SHOULD, WILL WOULD fiillerinin kullanışlarını örnek cümleler içinde veren bu kitapta İngilizce fiil zamanlarının meydana geliş biçimleri de tüm zamanlar için kısaca gösterilmektedir.
THE PRESENT TENSES – ŞİMDİKİ ZAMANLAR
THE PAST TENSES – GEÇMİŞ ZAMANLAR
THE PERFECT TENSES – BİTMİŞ ZAMANLAR
THE FUTURE TENSES – GELECEK ZAMANLAR
ana başlıkları altında tüm zamanların meydana getirilişleri kısaca verilmektedir.
Öğrencilerin çoğu zaman zorlukla karşılaştıkları passive voice edilgen çatı cümlelerin yapılışı örneklerle açıklanmakta. Indirect speech nakledilen söz konusu çok kolay anlaşılır açıklamalar ve bol örnek cümlelerle öğretilmektedir.
Ayrıca The infinitive – mastar The gerund – isim fiil
The participles – ortaçlar konuları da kitapta geniş şekilde ele alınarak öğretilmektedir.
Bu kitap da diğer İNGİLİZCE GRAMER DİZİSİ kitapları gibi hem bir müracaat kitabı hem de kendi kendine İngilizce öğrenenler için bir öğretim kitabı niteliğindedir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963