scorecardresearch.com English For All Levels - Her Düzey İçin İngilizce ve Tüm Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
English For All Levels - Her Düzey İçin İngilizce

English For All Levels - Her Düzey İçin İngilizce

Yazar : Sabri Yarmalı

Sayfa Sayısı : 838

Yayınevi : TÜRKMEN KİTAPEVİ

Tür : Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


SÖZCÜKLERİN TÜRKÇE SİMGELERLE SESLENDIRILIŞI NOKTALAMA İŞARETLERİ PREPOSITIONS - İLGEÇLER, EDATLAR VE ÇİZELGELERİ MODALS - AYRICALIKLI EYLEMLER
TENSES OF MODALS-AYRICALIKLI EYLEMLERİN ZAMANLARI PASSIVES OF MODALS -AYRICALIKLI EYLEMLERİN EDİLGENLERİ
ACTIVE - ETKEN, PASSİVE - EDİLGEN ve CAUSATIVE - ETTİRGEN TENSES - ZAMANLAR
YDS, KPDS. ÜDSVE ÇEŞİTLİ YABANCI DİL SINAVLARINA HAZIRLANANLAR İÇİN;
SENTENCE CONCORD - TÜMCE UYUMU
CONJUNCTIONS - BAĞLAÇLAR
CLAUSES - CÜMLECİK TÜRLERİ, GÖREVLERİ,
KULLANIM YERLERİ
İN OTHER WORDS - BİR BAŞKA DEYİŞLE
• REPORTED SPEECH - DOLAYLI ANLATIM
• ROOT - KÖKEN SÖZCÜK, PREFIX - ÖNTAKI VE SUFFIX-SONTAKI
• CLUE - İPUCU TÜRKÇE HERHANGİ BİR SÖZCÜĞÜN ANLAMI; ANLAM, KAVRAM YA DA DİLBİLİMSEL İŞLEV AÇISINDAN ÇEŞİTLİ ŞEKİLLERİ

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963