scorecardresearch.com Cultura en el mundo hispanohablante (Orta seviye İspanyolca okuma) ve Tüm Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Cultura en el mundo hispanohablante (Orta seviye İspanyolca okuma)

Cultura en el mundo hispanohablante (Orta seviye İspanyolca okuma)

Yazar : Kolektif

Sayfa Sayısı : 128

Yayınevi : NÜANS PUBLISHING & BOOKSTORE

Tür : Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Orta seviyede (A2-B1) İspanyolca öğrenenler için, İspanyolca konuşulan ülkelerin sosyal ve kültürel konularında okumalar ve bağlantılı etkinlikeri içerir.

A estudiantes jóvenes y adultos que quieren conocer los aspectos culturales y socioculturales más significativos de los países donde se habla español o donde tiene una fuerte presencia.

CARACTERÍSTICAS
- Nivel A2/B1 del MCER.
- Recoge los 21 países donde el español es lengua oficial.
- 4 países donde el español tiene una fuerte presencia: EE.UU., Belice, Filipinas y Andorra.
- Cada país es una unidad y se estructura en cinco bloques:
0 Presentación (información sobre los datos fácticos del país).
0 Día a día (habla sobre la vida cotidiana, la familia, las costumbres, etc.).
0 Fiestas (se presentan las fiestas más características).
0 Cultura (se destacan los artistas más importantes en todas las manifestaciones del arte).
0 De viaje (se presentan los lugares de interés para visitar de cada país, ya sean parajes naturales o lugares de interés histórico-cultural).
- Cada bloque se desarrolla en una doble página compuesta por textos breves e imágenes; en la página de la derecha se incluyen actividades de comprensión lectora.
- 2 mapamundis, uno con los países donde el español es lengua oficial y otro con los países donde el español tiene una fuerte presencia.
- Glosario de términos para comprender la realidad y la cultura del mundo hispanohablante que recoge variantes léxicas de diversas zonas.
- Apéndice de Personajes important

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963