scorecardresearch.com Chiaro! A2 (Ders kitabı+CD+CD ROM) Orta-alt seviye İtalyanca ve Tüm Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Chiaro! A2 (Ders kitabı+CD+CD ROM) Orta-alt seviye İtalyanca

Chiaro! A2 (Ders kitabı+CD+CD ROM) Orta-alt seviye İtalyanca

Yazar : Cinzia Cordera Alberti, Giulia de Savorgnani

Sayfa Sayısı : 216

Yayınevi : NÜANS PUBLISHING & BOOKSTORE

Tür : Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Chiaro! è un corso di lingua italiana diviso in tre livelli (A1, A2 e B1) che mira a sviluppare negli studenti la capacità di imparare e di comunicare fin da subito.

Chiaro! si basa su un approccio didattico orientato all’azione, come suggerito dal Quadro Comune Europeo, e privilegia attività che richiedono l’interazione e la collaborazione tra studenti in contesti comunicativi centrati sull’autenticità delle situazioni e della lingua.

Grazie a una progressione dolce e graduale, a obiettivi didattici di immediata comprensione  e a una struttura grafica agile, Chiaro! è adatto anche a studenti che non abbiano mai appreso una lingua straniera. 
Chiaro! A2 è il secondo volume del corso e comprende:

- un libro dello studente provvisto di eserciziario con

10 unità didattiche
10 schede di riflessione e lavoro interculturale
10 portfolio per l’autovalutazione e l’elaborazione di strategie di apprendimento
10 capitoli di esercizi
10 schede di fonetica
3 unità di ripasso e 3 test di autovalutazione
una grammatica sistematica  
- un CD ROM con i brani audio e gli esercizi per l''autoapprendimento

- un CD audio con i brani di ascolto per le attività in classe

A parte, è inoltre disponibile una guida per l’insegnante con le istruzioni dettagliate per svolgere le lezioni, le trascrizioni dei brani audio e le soluzioni delle attività.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963