scorecardresearch.com BBC Active World News English ve Tüm Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
BBC Active World News English

BBC Active World News English

Yayınevi : BOYUT YAYIN GRUBU

Tür : Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Gerçek BBC World Haberleri ile İngilizce Eğitim!
Boyut Yayıncılığın yeni ve dev atılımı, BBC dil eğitim ürünleri lisans anlaşması ile ülkemize kazandırdığı BBC World News English İngilizce dil eğitim seti, İngilizcesi başlangıç ve orta seviyelerde kalmış, geliştirmek, pratik yapmak isteyen herkes için yayına hazırlandı.
Boyut Yayıncılık, İngilizce öğrenmek isteyenler için eşsiz bir fırsat sunuyor. Dünyanın en saygın ve güvenilir haber kanalı BBC, İngilizce eğitimine yepyeni açılımlar getirdiği BBC News English serisiyle, bir ilki daha gerçekleştiriyor. Gerçek ve güncel uluslararası BBC haberleri, bir yandan değişen dünyayı anlamak diğer yandan da aktüel İngilizceyi öğrenmek ve geliştirmek için bu eğitim setinde bir araya geliyor.
İngilizce dil eğitiminde ve yayıncılıkta dünyanın en prestijli kurumu olan BBC, 24 saat İngilizce yayın yapan haber ve bilgi kanalı BBC World ile 200 ülkede 222 milyon eve ulaşıyor. 250 muhabiri, 58 organizasyonu olan BBC, şimdi BBC World News English serisiyle dil eğitiminde de çıtayı yükseltiyor. İş dünyası, spor ve hava durumu hakkında haberlerin yanı sıra günlük haberlerin ve muhabirler tarafından gerçekleştirilen röportajların da yer aldığı bu güncel sette, life-style programlar da yer alıyor. 1978 yılından beri dünyanın pek çok yerinden haberi, izleyiciyle buluşturan ödüllü sunucu Nik Gowing şimdi İngilizce öğretmen isteyenlerle bir araya geliyor. Dinleme, okuma ve anlama becerilerini geliştirmeye dayalı bu eğitim setinde egzersiz yapmak için interaktif uygulamalar da yer alıyor. Nik Gowing’in başarılı sunumuyla ve kusursuz diksiyonuyla dikkat çeken haber videolarının da bulunduğu sette yer alan diğer uygulamalar ise şu şekilde:

- Her kitapta 20 haber konusu
- Her konu ile ilgili kelime ve gramer bilgisi
- Okuma / anlama egzersizleri
- TOEIC’e dayalı alıştırmalar
- Audio CD’lerde telaffuz aktiviteleri
- Kelime kartları ile alıştırmalar
- 75 dakikalık 10 adet audio CD
- 30 dakikalık 10 adet haber DVD’si

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963