scorecardresearch.com Bbc Active Tv English ve Tüm Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Bbc Active Tv English

Bbc Active Tv English

Yayınevi : BOYUT YAYIN GRUBU

Tür : Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Başlangıç ve orta seviye İngilizce bilgisi olan yetişkinler için hazırlanmış olan bu programın amacı İngilizce televizyon programlarını anlayarak dinleme ve konuşma yeteneğinizi geliştirmektir.

TV English; Otantik BBC televizyon programlarından alınmış klip’lerden ve bunlara eşlik eden dil egzersizlerinden oluşmaktadır. Ünitelerin başlıkları tatil, sağlık, iş vb gibi konuları oldukça geniş kapsamlı, dialoglar, monologlar ve röportajlar dahil olmak üzere farklı durumların karışımını içermektedir.

Materyaller farklı yetenekler elde etmenize yardımcı olacak, TV English ile çeşitli aksanlar ve konuşma hızları duyacak, günlük konuşmanın içinde aynı zamanda eğlenceli görüntüler izleyeceksiniz.

DVD’lerde kitaplarınıza eşlik edecek otantik BBC TV programlarından görüntüler izleyecek, Audio CD’ler ile ister evinizde, ofisinizde ister arabanızda bu görüntülerin sadece ses kayıtlarını dinleyerek günlük konuşma İngilizcesini anlama üzerine pratik yapmış olacaksınız.

Her seviye toplam 15 ünite’den oluşmaktadır ve ünitelerin her birisi farklı içerikte konular ile bağlantılı kliplere bölünüyor.
Tüm kliplerin yazılı metinleri kolay takip edebilmek açısından kitaplarda yer alıyor.
Kitaplar; İngilizce anlama, dinleme, konuşma yeteneğinizin gelişmesine yönelik çeşitli dinleme, konuşma, düşünme aktiviteleri içermektedir.
Kullanışlı ve zor kelimeleri içeren terimler sözlüğü her konunun sonunda (Glossary) yer alıyor.
Klip içinde öğretilenleri kullanarak kendi kendinize konuşma için teşvik etmeye yönelik alıştırmalar içeren “What about you” bölümü aktiviteleri bulunmaktadır.
Konuşma (speak) bölümlerinde kullanılan İngilizce ile ilgili kısa açıklamalar veren mavi kutular çalışmalarda önemli yer almaktadır.
Tüm alıştırmaların cevapları her kitabın sonunda yer almaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963