scorecardresearch.com Ascolto Avanzato +CD (İtalyanca ileri seviye Dinleme) ve Tüm Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Ascolto Avanzato +CD (İtalyanca ileri seviye Dinleme)

Ascolto Avanzato +CD (İtalyanca ileri seviye Dinleme)

Yazar : T. Marin

Sayfa Sayısı : 64

Yayınevi : NÜANS PUBLISHING & BOOKSTORE

Tür : Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İleri seviyede (C1-C2) İtalyanca öğrenimi için, dinleme becerilerini geliştirmek ve çeşitli dil testlerine hazırlık için dinleme çalışmaları ve testleri.

Materiale per lo sviluppo dell’abilità di ascolto. Livello (C1-C2)

Ascolto Avanzato mira allo sviluppo dell’abilità di ascolto e. nello stesso tempo, alla preparazione della prova di comprensione orale degli esami delle certificazioni delle Università di Perugia (Celi 4 e 5) e Siena (Cils Tre-C1 e Quattro- C2), Plida (C1 e C2) o altri simili.

Ognuno dei 30 testi è corredato da esercitazioni di tip scelta multipla, completamento con le parole mancanti, individuazione di informazioni esistenti o meno.

Tutti i brani sono stati accuratamente selezionati da programmi televisivi e radiofonici trasmessi da emittenti italiane. Essi coprono un’ampia gamma di argomenti: dialoghi telefonici, ricette, favole, interventi, fatti di cronaca, interviste, servizi sulla cultura e così via. Così lo studente ha la possibilità di entrare in contatto non solo con la lingua viva, ma anche con la realtà italiana. Inoltre, le numerose e differenti voci dei brani orali gli consentono di migliorare l’accento, la pronuncia e l’intonazione.

Ascolto Avanzato è accompagnato da un CD audio (60 minuti) per lo studente e dal libro con le trascrizioni dei testi e le chiavi degli esercizi.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963