scorecardresearch.com Arrivederci 2 (Ders Kitabı ve Çalışma Kitabı +CD) ve Tüm Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Arrivederci 2 (Ders Kitabı ve Çalışma Kitabı +CD)

Arrivederci 2 (Ders Kitabı ve Çalışma Kitabı +CD)

Yazar : Komisyon

Sayfa Sayısı : 256

Yayınevi : NÜANS PUBLISHING & BOOKSTORE

Tür : Yabancı Dil Öğretici Kitaplar ve Eğitim Setleri

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Orta-alt seviyede (A2) İtalyanca öğretici, Çalışma kitabını da içeren renkli, 256 sayfa Öğrenci kitabı ve Dinleme CDsi.

Corso multimediale di italiano per stranieri. Livello (A2)

Arrivederci! è un corso di lingua moderno e comunicativo che si rivolge ad adulti e giovani adulti con o senza conoscenze pregresse della lingua italiana. Grazie a una progressione lenta e graduale, Arrivederci! è inoltre ideale per studenti di lingua materna non neolatina. Si compone di tre volumi che coprono rispettivamente i livelli A1, A2 e B1 del Quadro Comune Europeo di Riferimento per le Lingue.

Ogni volume comprende il Libro dello studente, il Quaderno degli esercizi e in allegato il CD audio. Per il primo volume il CD audio è offerto sia in versione “naturale” (allegata al libro) sia in versione leggermente “rallentata” (liberamente disponibile sul nostro sito).

Arrivederci! è un corso estremamente facile da usare, con una struttura chiara e una grafica piacevole che, abbassando il filtro affettivo, mettono subito lo studente a proprio agio.

12 unità didattiche più le sezioni Facciamo il punto? (poste dopo le unità 4, 8, 12) che propongono attività stimolanti e ludiche;
attività ed esercitazioni che integrano tutte e quattro le abilità linguistiche;
uno sviluppo graduale della competenza comunicativa;
una progressione dolce;
una struttura e materiale didattico che tengono conto dei diversi stili di apprendimento;
un’immagine viva dell’Italia;
attività varie e stimolanti volte al consolidamento delle strutture grammaticali, lessicali e comunicative apprese;
la sezione L’Italia da vicino che, attraverso l’uso di materiale autentico, mira a far entrare in contatto gli studenti con l’Italia reale;
per ogni unità, la pagina Ripassiamo che riassume in chiare e comode tabelle tutti gli elementi comunicativi e grammaticali incontrati;
in chiusura dell’unità, la scheda di autovalutazione Cosa so fare? che permette agli studenti di valutare i progressi fatti;
un’Appendice grammaticale ben organizzata e facile da consultare;
un Test di verifica finale;

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963