scorecardresearch.com Resimli İngilizce Kelime Kartları ve Tüm Yabancı Dil Kartları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Resimli İngilizce Kelime Kartları

Resimli İngilizce Kelime Kartları

Yazar : B. Orhan Doğan

Sayfa Sayısı : 136

Yayınevi : BORA YAYINCILIK

Tür : Yabancı Dil Kartları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Her düzeyde İngilizce öğrenimi için, her ortamda yararlanabileceğiniz boyutlarda hazırlanan RESİMLİ İNGİLİZCE KELİME KARTLARI, İngilizcede en sık kullanılan sözcükleri, resimleri, Türkçe karşı­lıkları ve söylenişleri ile birlikte sunmaktadır.
Görsel yöntemle, sözcükleri, hızlı ve etkili biçimde öğrenmenize olanak sağlayan kartlar, sırasıyla, aşağıdaki bölümlerden oluşmaktadır:

Alfabetik sıra ile İSİMLER Nouns in alphabetical order
İngilizcede en sık kullanılan yüzlerce isim sunulmuştur.

Gruplandırılmış İSİMLER Grouped Nouns
Kullanım alanlarına göre gruplandırılmış olan ve İngilizcede en sık kullanılan yüzlerce isim daha yer almaktadır.
Her grup, kendi içinde alfabetik olarak sıralanmıştır.

SIFATLAR Adjectives
En sık kullanılan sıfatlar, alfabetik sıra ile verilmiştir.

FİİLLER Verbs
En sık kullanılan fiiller, alfabetik sıra ile verilmiştir.

EDATLAR (ÖNTAKILAR) Prepositions
En sık kullanılan edatlar, alfabetik sıra ile verilmiştir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963