scorecardresearch.com Fransızca'da Tümce Kuruluş Biçimleri Çeviri Yöntemleri - (Fransızca - Türkçe Karşılaştırmalı Örnekl ve Tüm Yabancı Dil Başvuru ve Kaynak Sözlükleri Kitapları Radikal Kitap'ta!
Fransızca'da Tümce Kuruluş Biçimleri Çeviri Yöntemleri - (Fransızca - Türkçe Karşılaştırmalı Örnekl

Fransızca'da Tümce Kuruluş Biçimleri Çeviri Yöntemleri - (Fransızca - Türkçe Karşılaştırmalı Örnekl

Yazar : İlhami Sığırcı, V. Doğan Günay

Sayfa Sayısı : 399

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Yabancı Dil Başvuru ve Kaynak Sözlükleri

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Uzun yıllar, çeşitli üniversitelerde “Fransızca” eğitimi veren akademisyen yazarların kaleme aldığı kitap, gözden geçirilmiş ve genişletilmiş 3. Baskısını yapmıştır. Ayrıca, kitabın ilk iki baskısının ardından gerek akademisyenlerden ve öğrencilerden gerekse kitabı kullanan okuyuculardan gelen istek ve öneriler de dikkate alınarak, kitabın daha kullanıcı dostu olması sağlanmıştır.
Bu çalışma ile Fransızcadaki basit ve ileri düzeydeki tümce kuruluş yöntemlerini öğrenebilir ve Fransızca seviyenizi geliştirebilir, düşüncelerinizi Fransızcada olarak rahatlıkla tümcelere dökebilir, daha da kolay tümce kurabilir, Fransızcadan Türkçeye ya da Türkçeden Fransızcaya çevirileri rahatlıkla yapabilirsiniz. Kitap, Fransız Dili ve Eğitimi, Fransızca Mütercim–Tercümanlık ve Fransız Dili ve Edebiyatı bölümlerinde ders kitabı olarak kullanılmasının yanı sıra, Fransızca dil sınavlarına hazırlananlara da (Doçentlik ÜDS, tıpta uzmanlık TUS, çeşitli özel ve devlet kurumlarının sınavları, KPDS, ÖSYM yabancı dil sınavı YDS, vb.) hitap etmektedir.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
-       Tümcelerde Karşılaştırma Nelerle ve Nasıl Yapılır?
-       Tümcelerde Karşıtlık Bildirme Biçimleri Nelerdir?
-       Zaman Bildiren Tümceler Nasıl Oluşturulur?
-       Tümcelerde Neden Bildirmek İçin Neler Kullanılır?
-       Tümcelerde Sonuç Bildirme Biçimleri
-       Koşul ya da Varsayım Bildiren Tümceler Ne Biçimde Oluşturulur?
-       "Si" ile Oluşturulan Koşul Tümcelerinde Zaman Uyumları
-       Tümcelerde Zaman Uyumları Nasıl Yapılır?
-       Amaç Bildirmek İçin Ne Tür Deyimler Kullanılır?
Subjonctif, Conditionnel, Indicatif Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963