scorecardresearch.com Yeni Vakıflar Hukuku ve Tüm Vakıflar - Dernekler Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yeni Vakıflar Hukuku

Yeni Vakıflar Hukuku

Yazar : Suat Ballar

Sayfa Sayısı : 1448

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Vakıflar - Dernekler Hukuku

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

İlk 3 baskısı büyük ilgi gören, Avukat Suat BALLAR tarafından kaleme alınan kitabımız, gözden geçirilmiş ve genişletilmiş 4. baskısı ile yeniden yayınlanmıştır.
Daha evvel dağınık bir şekilde, birçok mevzuat hükümlerinin etkisi altında olan Vakıflarımız, 27 Şubat 2008''de kabul edilen 5737 Sayılı Yasa ile tek bir mevzuatta toplanmıştır. Yeni getirilen bu yasa, işleyiş ve uygulamada birçok yeniliği de beraberinde getirmiştir.
Kitapta, teklif aşamasında iken birçok tartışmaya neden olmuş meclis genel kurul tutanaklarına, adalet komisyon raporlarına ve kanunun genel gerekçesine yer verilerek, sadece kanunu içeren bir kitap olmaktan öte, yeni vakıflar kanunu ile ilgili her türlü bilgiye ulaşmak isteyenler için büyük bir kaynaktır.
Kitapta kanun maddeleri açıklanırken, hemen altına gerekçesi ve ilgi yargı kararlarına yer verilmiştir. Ayrıca, çeşitli türden oluşan vakıflara ilişkin doyurucu bilgilere de yer verilmiştir.
Kitabın diğer en önemli özelliği ise sonunda yer alan örnek vakıf senetleri ve işlem örnekleridir. Bu örnekler uygulamacılara kanunu uygularken büyük kolaylık sağlayacaktır.
Kitabın vakıflara, vakıflarla ilgilenen kişi ve kurumlara ve yeni vakıf kurmak isteyenlere faydalı olacağı düşüncesindeyiz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963