scorecardresearch.com Vatikan'ın Türkiye Senaryosu ve Tüm Uluslararası İlişkiler & Dış Politika Kitapları Radikal Kitap'ta!
Vatikan'ın Türkiye Senaryosu

Vatikan'ın Türkiye Senaryosu

Yazar : Hasan Taşkın

Sayfa Sayısı : 280

Yayınevi : NEDEN KİTAP

Tür : Uluslararası İlişkiler & Dış Politika

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Toplumsal bütünlüğü tehdit eden misyonerlik faaliyetleriyle ilgili gizli kalmış gerçekler su yüzüne çıkıyor! “Fetih savaşına girmiş askerler olduğunuzu unutmayın ve her ne kadar mücadele manevi alanda, kafanın kafayla, kalbin kalple mücadelesi ise de; sizin silahınız, Tanrı’nın inayetiyle güçlendirilmiş bir silah... Bu mukaddes ve vaat edilmiş topraklar, silahsız bir Haçlı Seferiyle geri alınacaktır.” •Misyonerlerin Türkiye’yi işgal planı •Anadolu, İncil Ülkesi mi olacak? •Türkiye, nasıl bir tehlikeyle karşı karşıya? •İçimize sızan misyonerler nasıl bir Türkiye hedefliyor? Hangi yöntemleri kullanıyorlar, kimlere, nasıl yaklaşıyorlar? •Misyonerleri hangi gizli güçler, niçin destekliyor? •Din yoluyla bölücülüğe karşı alınacak önlemler •Gizli güçlerin Türkiye’de seçtiği pilot bölge neresi? •Misyonerliğin siyasallaşma süreci ve emperyalizm •Asya’nın Hıristiyanlaştırılması projesinde, Türkiye’nin rolü ne? Vatikan, bu kirli oyununun neresinde? •Misyonerlerin istihbarat sistemleri, tutulan kayıtlar ve gizli belgeler •Karikatür krizi ve Vatikan’ın İslam’a saldırısı •Trabzon’daki Rahip Santoro cinayetinin sis perdesi •MİT’in misyonerlik raporundaki şok isimler! •İsmailağa Camisi cinayeti ve yabancı güçlerin karanlık oyunları Toplumsal bütünlüğü tehdit eden misyonerlik faaliyetleriyle ilgili gizli kalmış gerçekler su yüzüne çıkıyor! “Fetih savaşına girmiş askerler olduğunuzu unutmayın ve her ne kadar mücadele manevi alanda, kafanın kafayla, kalbin kalple mücadelesi ise de; sizin silahınız, Tanrı’nın inayetiyle güçlendirilmiş bir silah... Bu mukaddes ve vaat edilmiş topraklar, silahsız bir Haçlı Seferiyle geri alınacaktır.” İsmailağa Camisi cinayetinden, Trabzon olaylarına, Havariler döneminden, AB sürecine, Roma İmparatorluğu’ndan günümüze dek uzanan bu çok yönlü inceleme; misyonerlik, emperyalizm ve Vatikan üçgenini global bir çerçevede ele alıyor. Bu kitap misyonerlerin asırlardır süren yurdumuzu işgal faaliyetlerini ürkütücü detaylarıyla gözler önüne seriyor

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963