scorecardresearch.com Türk Birliği ve Tüm Uluslararası İlişkiler & Dış Politika Kitapları Radikal Kitap'ta!
Türk Birliği

Türk Birliği

Yazar : Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş

Sayfa Sayısı : 224

Yayınevi : NOKTA YAYINLARI

Tür : Uluslararası İlişkiler & Dış Politika

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


DENEYİMLİ POLİTİKACI PROF. DR. NEVZAT YALÇINTAŞ’IN TÜRKİYE’DE ÇOK SES GETİRECEĞİ “TÜRK BİRLİĞİ” İSİMLİ KİTABI, DÜNYADA YAŞAYAN TÜRKLERİN BİR ARAYA NASIL GELECEĞİ VE DÜNYADA SÜPER GÜÇ NASIL OLUNABİLİNECEĞİ KONUSUNDAKİ FİKİRLERİNİ BU ÇALIŞMADA BULABİLECEKSİNİZ.
Yirmi birinci yüzyıl, Türk dünyasının yeniden derlenişi ve dirilişi için önemli tarihsel dönemeçtir. Sovyetler Birliği''nin dağılışı ve yanı sıra Çin''de esmeye başlayan demokrasi rüzgarları, yüzlerce yıldır birbirinden ayrı düşmüş olan Türk ulusunu yeni bir seçimle yüz yüze bırakmıştır. Önümüzdeki seçeneklerden birisi tarihimize sahip çıkarak Türk dünyasının ekonomik, sosyal ve kültürel birliğini yeniden inşa etmek, diğeri ise var olan koşulların devam etmesine göz yummaktır. İki yüz milyonu aşan bir topluluğun elindeki gücü kullanır hale gelebilmesi, dilsel ve kültürel ortaklaşmanın tesis edilmesi, Adriyatik’ten Çin Seddi’ne kadar yayılmış bulunan soydaşlarımızın dünyada söz ve güç sahibi olması için elzem ve akla yatkın olan tek yoldur. Çeşitli sebeplerle birbirinden koparılmış, baskıya ve tecrite maruz kalmış, kültürü, dili ve gelenekleri elinden alınmaya çalışılmış olan bu büyük millet ancak birleşerek dünyadaki hak ettiği konuma ulaşabilecektir. Yıllardır bu konuda uğraş vermiş, çeşitli eserler, yatırımlar ve kültürel faaliyetlerle Türk dünyasını bir araya getirmiş birçok Türk aydını ömrünü bu davaya adamıştır. Bizlere düşen görevse onların bu görevlerinin takipçisi olmak ve Türk halkını onuruna ve hakkına yakışır bir seviyeye taşımaktır.
Bu kitabın yazarı Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş, Türk dünyasının hak ettiği seviyeye nasıl ulaşacağını, Kıbrıs, Doğu Türkistan, Kırım ve benzeri coğrafyalarda her türlü zulme ve baskıya maruz kalmış olan bu milletin bir araya nasıl gelebileceği konusunda yıllara dayanan engin gözlemlerini ve fikirlerini bir araya getirerek, konu hakkında önemli bir bakış açısı ortaya koymaktadır. Dünya politikası ve Türk devletlerinin bu ateş çemberi içindeki yerinin tayin edilmesi üzerine hazırlanmış olan bu kitap, okuyucuya engin bir deneyim ve düşünce birikimi sunmaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963