scorecardresearch.com Soğuk Savaş Sonrasında Türkiye'nin Seçenekleri ve Tüm Uluslararası İlişkiler & Dış Politika Kitapları Radikal Kitap'ta!
Soğuk Savaş Sonrasında Türkiye'nin Seçenekleri

Soğuk Savaş Sonrasında Türkiye'nin Seçenekleri

Yazar : Erol Manisalı

Sayfa Sayısı : 242

Yayınevi : Derin Yayınları

Tür : Uluslararası İlişkiler & Dış Politika

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Kısa kısa yazılardan meydana gelen bu kitapta özellikle soğuk savaş sonrasındaki "yeni düzen arayışları" mercek altına getirilmektedir. Dünyadaki ve Türkiye''deki gelişmeler sadece iletişim araçlarında gözümüze ilişenler, kulağımıza ulaşanlar mıdır? Yoksa bunların arkasında gösterilmek istenmeyen hatta özellikle saklanan başka olaylar mı bulunmaktadır? Erol Manisalı yazılarında, günlük olayları, arkasındaki uzantıları ile ortaya koymuştur. Sonuçlardan çok bu sonuçları doğuran nedenleri ele almıştır. Dünyadaki değişimler karşısında Türkiye''nin seçenekleri nelerdir? İç Siyasette kim kimdir? Kimler neler yapmışlar ve neler yapmak istemektedirler? Türkiye''nin yönetiminde gerçekte etkili olanlar hangi çevrelerdir? Ulusal politikaları ve toplumsal demokrasiyi kimler ve niçin engellemek istemektedirler? Bütün bu sorunlar siyasi, iktisadi, sosyal, kültürel ve askeri boyutları ile kitapta ele alınmıştır. (Arka Kapak)

14.0x20.0

Ciltsiz

2. Hamur

Çevirmen : -

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963