scorecardresearch.com Sivil İşgal Orduları İçimizde ve Tüm Uluslararası İlişkiler & Dış Politika Kitapları Radikal Kitap'ta!
Sivil İşgal Orduları İçimizde

Sivil İşgal Orduları İçimizde

Yazar : Hasan Erden

Sayfa Sayısı : 535

Yayınevi : KUM SAATİ YAYINLARI

Tür : Uluslararası İlişkiler & Dış Politika

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Türkiye Irak''taki savaş gibi tehlikeli bir savaş ve işgalle karşı karşıya bulunuyor. Bu işgal, sessiz ve sinsi bir işgaldir. İçimizdeki sivil işgal orduları ile, Irak''taki askeri işgal orduları arasında çok benzerlikler ve bağlantılar vardır. Irak''ı işgal eden askeri işgal orduları da, Türkiye''deki sivil işgal orduları da sömürgecinin aynı stratejilerinin uzantısıdır ve aynı komuta merkezlerine bağlıdır.
Sovyetler''in yıkılmasına yol açan soğuk savaş, şimdi Türkiye''ye karşı yapılıyor, ve Türkiye de yıkılmak ve parçalanmak isteniyor. Sömürgeci bu hedefini gerçekleştirmek için, önce kültürel ve psikolojik bir savaşla, Türkiye''yi teslim almak, iradesini ve direncini yok etmek istiyor.
Savaş, Türk milletinin arazisine uyduruluyor. Barış programlarının içerisine gizleniyor. İnsanlarımızın en çok önem verdikleri, en çok sevdikleri ve saygı duydukları değerleriyle örtüleniyor. Kitleler, adeta sosyal ve siyasi bubi tuzaklarıyla kuşatıldıkları halde bunun farkında olamıyorlar.
Türk milletinin ve başındaki yöneticilerin ve sorumluların bir an önce uyanması gerekiyor. Sessiz ve derinden gelen düşman saldırılarına, Türkiye''nin bir an önce karşı durması ve ben varım ve var olacağım diyerek iradesini ve direncini ortaya koyması gerekiyor. Sessiz savaşı kazanmanın yolu, öncelikle Türkiye ile savaşanları yakından tanımaktan, yöntemlerini iyi anlamaktan geçiyor. Türk milleti 85 yıl önce milli Mücadelede düşmanını görüyordu ve tanıyordu. Gördüğü ve tanıdığı için, savaştı ve kazandı. Bugün de kazanması için düşmanını görmesi ve tanıması gerekiyor.
İşte bu kitap, Türkiye''yi yok etmeğe çalışan bu sinsi düşmanı gösteriyor ve tanıtıyor. Bu sinsi düşmanın sessiz ve derinden savaşını anlatıyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963