scorecardresearch.com Milletlerin Aldatılması ve Tüm Uluslararası İlişkiler & Dış Politika Kitapları Radikal Kitap'ta!
Milletlerin Aldatılması

Milletlerin Aldatılması

Yazar : Douglas Reed

Sayfa Sayısı : 224

Yayınevi : ETKİN YAYINEVİ

Tür : Uluslararası İlişkiler & Dış Politika

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Douglas Reed''in Amerika''yı komünistlerle Yahudilerin yönettiğini anlattığı kitabı “Milletlerin Aldatılması” 1949''da yayınlandığında başına gelmeyen kalmaz. Kaybolur, yayıncısı baskı görür, Türkçe''ye ise 50 yıl sonra çevrilir.
Ünlü İngiliz yazar Douglas Reed''in 1950''de yazdığı "Milletlerin Aldatılması" adlı çalışması, yazarın 1949''da ülkesinden ayrılarak Amerika''ya yaptığı seyahatin gözlemlerini içeriyor. Amerikanın dış politikasının ve askeri gücünün komünizmin yayılmasına ve komünist imparatorluğun dünyaya hâkim olma gayretlerinin başarılı olmasına niçin yardımcı olduğunu anlamaya çalışan kitap 50 yıl aradan sonra Türkiye''de ilk kez 2000 yılında yayınlandı. Dünya dillerine de çevrilen “Milletlerin Aldatılması” şu anda dünyada satış listelerinin üst sıralarında yer alıyor.
Kitap etkili oldu; kaybedildi!
Kitabın yayınlanışının ilginç bir hikâyesi var. Şöyle: İlk kez 1950''de çıkan kitapta "Komünistler ve ajanları Amerikan devletinin içine öyle sızmışlardı ki, en saf insanlar ve ayyaşlar bile bu ihanet şebekelerinin olmadığını söyleyemezdi. Amerika kadar İngiliz ve Kanada hükümetleri de komünistlerle dolup taşıyordu. Onların arkalarından gelenler ise, itibar gören Yahudilerdi" diyen Redd''in yazı hayatı kitabın yayınlanmasından hemen sonra sona erer.
Kitap hakkındaki olumsuz kritikler öyle bir noktaya gelir ki eser ortadan kaybolur. Yazarın söylediklerinin doğru çıkmasıyla seneler sonra, 1976''da yeniden yayınlanması gündeme gelir. Bu defa da yayıncı vazgeçer, çünkü yoğun baskı altında tutulmaktadır. Yazar, yaşananların ardından Güney Afrika''ya yerleşir.
ABD üç tutsaklığın pençesinde
Yazar kitapta anlattığı seyahatinden şu neticeleri çıkarır: "Amerika''yı üç tutsaklığın pençesinde kıvranırken gördüm. Bunlardan birincisi siyonizmdir ki, son 60 yıl (1890–1950) içinde gelip geçen bütün başkanlar Çin''li köleler gibi siyonizme uşaklık etmişlerdir. Siyonizmin hâkimiyetine hiçbir Amerika başkanı ya da politikacıları karşı gelemez. Onlar Theodor Herzl''in dediği gibi "para kesesinin korkunç gücüyle" satın alınmışlardır. Bu yüzden dünya milletlerini un gibi öğüten değirmenin taşlarını Amerika oluşturmaktadır.
İkincisine gelince, Amerika''nın devlet idaresinin bütün kademelerinde mayalanan Sovyet komünizmidir. Başkan Roosvelt 1933''de başkan olduktan sonra devlet politikasının yönü ve rengi bu tarafa kaymak suretiyle daha da belirginleşmiştir. Rusya''nın Yahudi muhitlerinde doğan bu ihtiraslar (siyonizm ve komünizm) kendileri tarafından yönetilecek tek bir dünya devleti kuruluncaya kadar birlikte çalışmaya devam edecektir.
Üçüncüsü ise, günlük Amerikan yaşantısının organize cinayet şebekelerinin tehdidi altında bulunmasıdır. Bu grubun dünyayı ele geçirmesi gibi bir ihtirası yoksa da, devlet politikasının temelinden bozulmasına katkıları olmaktadır."

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963