scorecardresearch.com Güç, Politika ve Değişim ve Tüm Uluslararası İlişkiler & Dış Politika Kitapları Radikal Kitap'ta!
Güç, Politika ve Değişim

Güç, Politika ve Değişim

Yazar : Osho

Sayfa Sayısı : 222

Yayınevi : BUTİK YAYINCILIK

Tür : Uluslararası İlişkiler & Dış Politika

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Du¨nyayı Daha İyi Bir Yere
Dönu¨ştu¨rmek İçin Ne Yapabilirim?

“Kendini değiştir.
O değişimle du¨nyanın bir parçasını değiştireceksin.”
-OSHO

Gu¨., Politika ve Değişim geleneksel “gu¨ç yozlaştırır” anlayışını alır ve onun yerine gu¨ç peşinde koşanların zaten yozlaşmış olduğunu ileri su¨rer: Bu insanlar hedeflerine ulaştığında, yozlukları ortaya çıkma fırsatı bulur. Bu nedenle köklu¨ değişim getirmek amacıyla gu¨ç isteyenler bile bu¨tu¨n iyi niyetlerine rağmen çoğu zaman başarısızlığa uğrar. Osho bu “gu¨ç istemi”nin nereden geldiğine ve sadece politik kurumlarda değil gu¨ndelik ilişkilerimizde de kendini nasıl gösterdiğine bakar. Su¨reç içinde başkaları u¨zerinde gu¨ç sahibi olmaya değil her bireyin benzersizliğinin onaylanmasına dayanan
bir ilişki ve toplum vizyonu önerir.
Osho Yaşam Gereklilikleri serisi bireyin yaşamında en önemli
sorunlara odaklanır. Her kitap içsel yaşamımıza ve varoluşun
niteliğine özgu¨ sorulara yoğunlaşarak kişisel anlam ve amaç
arayışımızda hayati önem taşıyan soruların hiç bitmeyen ve her
zaman çağdaş araştırma ve irdelemelerini içerir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963