scorecardresearch.com Davud Yıldızı Operasyonu ve Tüm Uluslararası İlişkiler & Dış Politika Kitapları Radikal Kitap'ta!
Davud Yıldızı Operasyonu

Davud Yıldızı Operasyonu

Yazar : Kaan Karay

Sayfa Sayısı : 415

Yayınevi : SOKAK KİTAPLARI YAYINLARI

Tür : Uluslararası İlişkiler & Dış Politika

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


ABD Askerlerinin, 4 Temmuz 2003 tarihinde Kuzey Irak''ta Türk Subaylarının başına çuval geçirmesi olayı ile başlayan; ABD, İsrail ve AB''nin; CIA, Mossad, PKK ve tarikatları kullanarak TÜRK DEVLETİ üzerinde sahnelediği “BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ” oyununun son perdesi Türkiye''de “Ilımlı İslam Devleti”nin kurulmasıyla mı kapanacak?
 Kuzey Afrika''dan başlayarak bütün Orta Doğu''yu saran halk hareketlerinin arkasındaki gizli planın hedefi “ROTHSCHILD Ailesi ve ortaklarının”; Ortadoğu ve Türkiye''nin Doğu ve Güneydoğu bölgelerini de içine alan “VAAD EDİLMİŞ TOPRAKLARDA” kurmayı hayal ettikleri “BÜYÜK İSRAİL DEVLETİ” mi?” Bu hayalinin gerçekleştirilmesinde Kuzey Irak''taki “KUKLA KÜRT DEVLETİ” oluşumunun rolü ne?
 Amerikan işgalinden önce, Irak''ta Saddam rejiminin kilit noktalarının, CIA ve Mossad tarafından ele geçirilmesinde; Barzani, Talabani ve Irak''taki tarikatların oynadığı rol, bugün Türkiye''de, kimler tarafından nasıl oynanıyor?

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963