scorecardresearch.com ÇUVALDAKİ MÜTTEFİK ve Tüm Uluslararası İlişkiler & Dış Politika Kitapları Radikal Kitap'ta!
ÇUVALDAKİ MÜTTEFİK

ÇUVALDAKİ MÜTTEFİK

Yazar : AHMET ERİMHAN

Sayfa Sayısı : 512

Yayınevi : BİRHARF YAYINLARI

Tür : Uluslararası İlişkiler & Dış Politika

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • "Silahlarınızı teslim edin." Amerkalı yarbayın bu sesi, iki katlı binanın Türk Özel Timlerince kullanılan bölümlerinde yankılandığında, 11 Türk Subayı ve misafirleri öğle yemeğinden henüz kalkmışlardı. Türk İrtibat Timi''nin komutanı Yüzbaşı Aydın, pencereden dışarıya baktığı anda yüz ifadesi değişti. Dış kapı sonuna kadar açılmıştı ve sokakta, bahçede, merdivenlerde Amerikalı asker kaynıyordu. İşin ilginç yanı, o telaşlı, bağıran çağıran fotoğrafın içinde peşmergeler de vardı. Hem de Amerikalılar''ın en az dört katı kadar. Yüzbaşı Aydın iki şeyi aynı anda düşündü. Gelenler Amerikalılar''dı ve peşmergelerin de desteğine bakılacak olursa, Kürt gurubun dolduruşuna gelmişlerdi. Üzerinde sivil bir kıyafet vardı. Az ötede ise el bombası duruyordu. Kolunu uzatsa ulaşabilirdi. Hatta bahçe içerisine yerleştirdiklerini de bir el hareketiyle patlatabilirdi. Çatışmak ya da teslim olmak...
 • 4 Temmuz 2003''te Süleymaniye''de Türk Askerleri''nin başına çuval geçirerek bir operasyon yürüten ABD''nin Türkiye''yle ilişkileri tarihî bir dönemece girdi.
 • İlginç bir şekilde ABD''nin Kurtuluş Günü''ne denk gelen olayların öncesinde ve sonrasında gizli kapılar ardında yapılan görüşmelerin ve tezkereler sürecinde yaşanan inanılmaz olayların yanı sıra, basına yansıyan yanıltıcı ve düzmece kurguların, örtülü gerçeklerin izini süren Ahmet Emirhan, bilinmeyenleri bir bir ortaya döküyor. Yaşananları, söylenenleri, gizlenenleri ve ardında yatan asıl sebepleri titizlikle sorgulayan bu kitap, gelecek kuşaklara referans olacak mütihş bir belge niteliğinde.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963