scorecardresearch.com Bush Savaşta ve Tüm Uluslararası İlişkiler & Dış Politika Kitapları Radikal Kitap'ta!
Bush Savaşta

Bush Savaşta

Yazar : Bob Woodward

Sayfa Sayısı : 411

Yayınevi : ARKADAŞ YAYINEVİ

Tür : Uluslararası İlişkiler & Dış Politika

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Gazeteci Boob Woodward''ün, 11 Eylül saldırılarının hemen ardından George W.Bush''un Afganıstan''a ilan ettiği savaşın perde arkasını anlattığı bu kitabı, baştan aşağıya uzun bir haber yazısı şeklinde bir solukta da okuyabilirsiniz ya da filmi başından almak üzere, belgesel tadında bir anlatı olarak da değerlendirebilirsiniz.Amerikan yönetiminin tarihinde eşine az rastlanan şekilde bu tür gizli bilgilere ulaşmayı başarmış yazar. ABD politikası nasıl yapılır ? Bob Woodward, Bush Savaşta kitabınd6a bu sorunun yanıtını günbegün aktardığı gelişmeler düzleminde, başroldeki aktörlerin ağzından çıkan kelimeler aracılığıyla vermekte. Gelişmeleri anlatırken, Woodward dier kitaplarında da kullandığı bu tarza başvurmuş : Projektörleri ön planda olan kişilere çevirmiş, bunların karar alma süreçlerini günbegün aktarmış ve manşetlerin ardındaki didişmelerin iç yüzünü sergilemiş. Bush''un ABD''nin sadece teröristlerin değil bunlara yardım ve yataklık eden ülkelerin de peşine düşeceğini kendi adıyla anılan Bush Doktrini ile ilan ederken, Başkan yardımcısı Cheney''e, Dışişleri Bakanı Powell''a ya da Savunma Bakanı rumsfeld''e hiç danışmamış olduğun şaşırtıcı bir şekilde gözler.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963