scorecardresearch.com Avrupa Ve Biz ve Tüm Uluslararası İlişkiler & Dış Politika Kitapları Radikal Kitap'ta!
Avrupa Ve Biz

Avrupa Ve Biz

Yazar : İlber Ortaylı

Sayfa Sayısı : 306

Yayınevi : TURHAN KİTABEVİ YAYINLARI

Tür : Uluslararası İlişkiler & Dış Politika

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Kendinize getirdiğiniz zorunlulukları, güçlü ve esnek tercihlere dönüştürün.
Kendinize getirdiğiniz zorunluluklara eşlik eden rahatsız edici duyguları ve eylemleri zorla değiştirin.
Düşünceleriniz, duygularınız ve eylemlerinizin dayatmacı olmamasına çalışın.
Kendinize, gerçekte ne kadar kötü, uygunsuz ve haksız olursa olsun, hiçbir şeyin, evet kesinlikle hiçbir şeyin çok kötü, berbat ya da korkunç olmadığına inanmanıza yardım eden kararlı ve güçlü bir felsefe edinin.
Yanlış, ahlâka aykırı ve aptalca eylemlerin, sizi ya da diğer insanları kötü ve rezil biri yapmadığını tüm kalbinizle kabul edip, kendinizi ve diğer insanları lânetlemeyi bırakın.
Ne tür kayıplar, hayal kırıklıkları, başarısızlıklar ve sorunlar yaşarsanız yaşayın (ya da kendi kendinize yaratın), yine de belki söz konusu zorluklar olmasaydı yaşayacağınız kadar değil, ancak makul bir ölçüde üretken ve mutlu bir yaşam sürebileceğiniz felsefesini benimseyin.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963