scorecardresearch.com Abd Ve Ab Belgeleriyle Türk Ordusu ve Tüm Uluslararası İlişkiler & Dış Politika Kitapları Radikal Kitap'ta!
Abd Ve Ab Belgeleriyle Türk Ordusu

Abd Ve Ab Belgeleriyle Türk Ordusu

Yayınevi : Kaynak Yayınları

Tür : Uluslararası İlişkiler & Dış Politika

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Kitapta, son 15 yılda, başını ABD''nin çektiği Batı''nın, TSK''nın direnişini kırarak Türkiye''yi teslim almayı amaçlayan eylemlerinin bir dökümünü bulacaksınız.
Beş bölümden oluşan kitabın birinci bölümünde, türkiye-ABD ilişkilerinde üç aşama ve Türk Ordusu''na karşı cephaya sürülen güçler ele alınmakta.
İkinci bölümde, 12 Eylül darbesinden TSK''nın Mart 1995 yılında Kuzey Irak''ta gerçekleştirdiği Çelik Harekâtı''na kadarki olaylar ve gelişmeler inceleniyor.
Üçüncü bölümde, TSK''nın emperyalizme karşı mevzilendiği, bu yüzden de en ağır saldırıların hedefi yapıldığı, Çelik Harekâtı ile Aralık 1999''daki Avrupa Birliğ Helsinki toplantısı arasındaki dönem ele alınıyor.
Dördüncü bölümde, Avrupa Birliği Helsinki toplantısından, 4 Temmuz 2003''te Süleymaniye''de Özel Kuvvetler Komutanlığı''na bağlı askerlerimizin başına çuval geçirilmesine kaddarki dönem inceleniyor.
Kitabın sonundaki ekler bölümünde, 1994 sonbaharından sonra ABD''den ve AB''den Türk Silahlı Kuvvetleri''ne yönelen saldırıları ve sürecin dönemeçlerini anlamaya olanak veren Genelkurmay istihbarat belgeleri; Türkiye''yi parçalanmış gösteren CIA haritaları; ABD''nin Kıbrıs''ı işgal planı ve yazarın "Metal Fırtına" adlı kitabın TSK''ya yönelik en kapsamlı psikolojik savaş metinlerinden biri olduğunu gösteren bir yazısı da yer almaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963