scorecardresearch.com 2. Dünya Savaşı'ndan Günümüze Türk Dış Politikası ve Tüm Uluslararası İlişkiler & Dış Politika Kitapları Radikal Kitap'ta!
2. Dünya Savaşı'ndan Günümüze Türk Dış Politikası

2. Dünya Savaşı'ndan Günümüze Türk Dış Politikası

Yazar : Faruk Sönmezoğlu

Sayfa Sayısı : 840

Yayınevi : Der Yayınları

Tür : Uluslararası İlişkiler & Dış Politika

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

1954-1964 Döneminde Ülke Yönetimi Marshal Planı ve Türkiye Türkiye-AET İlişkilerinde Önemli Tarihler 1947 Filistin Bölgesinin Taksimi Planı 1949 Arap-İsrail Ateşkesi 1965-1980 Döneminde Ülke Yönetimi AET''nin Kuruluş ve Genişlemesi Türkiye-AET İlişkilerinde Önemli Tarihler 1967 Savaşı Sonrasında İsrail 1981-1990 Döneminde Ülke Yönetimi Türkiye-AT İlişkilerinde Önemli Tarihler 1980''ler AT''ye Katılımlar Güney Konuşmalar İle Ticaret Barış Suyu Projesi Türkiye''nin Katıldığı Uluslararası Askeri Operasyonlar Türkiye ve Komşularındaki Füzeler 1991 Sonrası Dönemde Ülke Yönetimi NATO''nun Genişlemesi Türkiye-AB İlişkilerinde Önemli Tarihler GAP Mavi Akım Doğalgaz Boru Hattı Orta Asya''da Nüfus ve Etnik İç-İçe Geçmişlik Türkmen Doğalgazı Boru Hattı Projesi (Tanıtım Bülteninden)

17.0x24.0

Ciltli

1. Hamur

Çevirmen : -

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963