scorecardresearch.com Yabancılar Hukuku ve Tüm Uluslararası Hukuk Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yabancılar Hukuku

Yabancılar Hukuku

Yazar : Aysel Çelikel, Prof. Dr. Günseli Gelgel

Sayfa Sayısı : 298

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : Uluslararası Hukuk

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Birinci Bölüm: Genel Esaslar Birinci Kısım: Yabancılar Hukuku Konu 1: Yabancılar Hukukunun Milletlerarası Özel Hukuktaki Yeri Konu 2: Yabancılar Hukukunun Vatandaşlık Hukuku ile İlgisi Konu 3: Yabancılar Hukukunun Kanunlar ihtilafı ile İlgisi Konu 4: Yabancılar Hukukunun İç Hukuk ve Milletlerarası Hukuk ile İlgisiİkinci Kısım: Yabancı Konu 1: Yabancı Gerçek Kişiler Konu 2: Yabancı Tüzel Kişiler Üçüncü Kısım: Milletlerarası Hukukta Yabancılara Tanınacak Hakların Kapsamı Konu 1: Yabancı ile Vatandaşın Eşitliği Prensibi Konu 2: Adaletin Milletlerarası Standardı Prensibi Konu 3: İkinci Dünya Savaşından Sonraki Durum Dördüncü Kısım: Yabancılar Hukukunun Tarihi Gelişimi Konu 1: Genel Bilgiler Konu 2: Osmanlı Ülkesinde Yabancılar Beşinci Kısım: Yabancılar Hukukunun Kaynakları Konu 1: İç Hukuk Kaynakları Konu 2: Milletlerarası Hukuk Kaynakları İkinci Bölüm: Türk Yabancılar Hukukunun Genel Esasları Konu 1: Eşitlik Esası Konu 2: Karşılıklı Muamele Esası Konu 3: En Ziyade Müsaadeye Mazhar Millet Muamelesi Konu 4: Mukabele Bilmisil Esası Konu 5: Kazanılmış Haklara Saygı Üçüncü Bölüm: Yabancıların Hak ve Özgürlükleri Birinci Kısım: yabancının Kişi Olarak Hak ve Özgürlüklerden Yararlanması Konu 1: Yabancıların Türkiye’ye Giriş Hakkı Konu 2: Türkiye’de Yabancıların İkamet ve Seyahat Özgürlüğü Konu 3: Basın Özgürlüğü Konu 4: Dernek Kurma ve Üye Olma Özgürlüğü Konu 5: Yabancının Kişi Dokunulmazlığı İkinci Kısım: Yabancıların Sosyal ve Ekonomik Hakları ve Özgürlükleri Konu 1: Yabancıların Çalışma Hak ve Özgürlükleri Konu 2: Yabancıların Sosyal Güvenlik Hakkı Konu 3: Yabancıların Eğitim ve Öğretim Özgürlüğü Konu 4: Yabancıların Taşınmazlara İlişkin Mülkiyet ve Sınırlı Ayni Haklardan Yararlanması Konu 5: Yabancıların Taşınmazlar Üzerinde Miras Hakkı Konu 6: Yabancının Maddi Olmayan Mallar Üzerindeki Hakları Konu 7: Şahsın Hukuku ve Aile Hukuku Bakımından Yabancılar Üçüncü Kısım: Yabancıların Siyasi Hakları

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963