scorecardresearch.com Milletlerarası Özel Hukukta Tüzel Kişilik Perdesinin Kaldırılması ve Tüm Uluslararası Hukuk Kitapları Radikal Kitap'ta!
Milletlerarası Özel Hukukta Tüzel Kişilik Perdesinin Kaldırılması

Milletlerarası Özel Hukukta Tüzel Kişilik Perdesinin Kaldırılması

Yazar : Yrd. Doç. Emre Esen

Sayfa Sayısı : 172

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : Uluslararası Hukuk

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Birinci Bölüm: Tüzel Kişilik Perdesinin Kaldırılması Teorisi * Genel Olarak *Terminoloji *Tüzel Kişilik Perdesinin Düz, Ters ve Çapraz Kaldırılması *Tüzel Kişilik Perdesinin Kaldırılmasının Hukuki Temeli *Tüzel Kişilik Perdesinin Kaldırılmasına Yol Açan Başlıca Sebebler *Mukayeseli Hukuktaki Durum İkinci Bölüm: Tüzel Kişilik Perdesinin Kaldırılmasında Uygulanacak Hukuk *Genel Olarak *Tüzel Kişilik Perdesinin Kaldırılmasına Yol Açan Tüm Hallerin Tek Bir Bağlama Kuralına Tabi Kılınma İmkanı *Tüzel Kişilik Perdesinin Kaldırılması Konusunda Uygulanacak Hukukun Tayini Açan Öneriler Bağlama Kuralları *Mukayeseli Kanunlar İhtilafı Hukukundaki Durum Üçüncü Bölüm: Türk Hukukunda Tüzel Kişilik Perdesinin Kaldırılması ve Tüzel Kişilik Perdesinin Kaldırılmasında Uygulanacak Hukuk *Genel Olarak *Maddi Hukuk Bakımından *Kanunlar İtilafı Hukuku Bakımından

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963