scorecardresearch.com Milletlerarası Özel Hukuk ve Tüm Uluslararası Hukuk Kitapları Radikal Kitap'ta!
Milletlerarası Özel Hukuk

Milletlerarası Özel Hukuk

Yazar : B.Bahadır Erdem

Sayfa Sayısı : 709

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : Uluslararası Hukuk

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Yasa metni henüz tasarı halindeyken hazırladığımız sekizinci basısı, 2675 sayılı MÖHUK’un hükümlerini esas almıştı. Tasarının hükümleri her maddenin içine ayrı paragraflar halinde ve “Tasarı” başlığı altında işlenmişti. Milletlerarası Özel Hukuk Kitabının dokuzuncu basısı, 5718 sayılı yeni yasanın incelenmesini içeriyor. Kitabın önceki sistematiğine bağlı kalarak maddeleri şerh halinde inceleme yöntemini devam ettirdik. 2675 sayılı eski MÖHUK’un yürürlüğe girdiği 22.5.1982’den itibaren geçen zaman içinde yeni ihtiyaçlara ve gelişen uluslar arası gelişmeler cevap vermek amacıyla hazırlanan 5718 sayılı Yasa, birçok açıdan Avrupa Birliği Hukuku ve çağdaş hukuk sistemleri ile uyum halindedir. Son basının hazırlanmasında gerektiğinde Avrupa Birliği Tüzüklerine ve uluslar arası anlaşmalara ve bazı Batı ülkelerinin düzenlemelerine yer verdik. Eserimizin hukukçularımıza ve öğrencilerimize yaralı olacağı umudunu taşıyoruz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963